Instagram’da yeni dönem başlıyor! Bu özellik hayat kurtarır!

Popüler fotoğraf ve görüntü paylaşma platformu Instagram, silinen gönderileri geri getirmeyi kolaylaştırmak için düğmeye bastı. Şirket, uygulamada fotoğraflar, görüntüler, makaralar, IGTV görüntüleri ve kıssalar dahil olmak üzere sildiğiniz içeriği gözden geçirmenize ve geri yüklemenize imkan tanıyan bir “yakın vakitte silinmiş” özelliğini kullanıma sunacağını açıkladı.

Instagram’ın bu özelliği bilhassa hackerların bir hesabı hackleyip tüm fotoğraf ve görüntüleri silmesi olayının önüne geçecek. Bugünden itibaren kademe kademe sunulacak olan bu özelliği kullanabilmek için hesabınızı kısa ileti yahut e-posta yolu ile doğrulamanız gerekecek.

Silinen öğeler 30 gün boyunca klasörde kalır ve dokunulmazlarsa bu noktadan sonra otomatik olarak silinecek. Silinen kıssalar de profilde tutulacak. Lakin bunları kalıcı olarak kaldırmak için Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş kısmından çabucak silebileceksiniz.

Açıkçası Instagram, insanlara içeriklerini kalıcı olarak kaldırmadan evvel saklama bahtı vermek istiyor. Uygulama halihazırda bir arşiv yahut yayınları herkese açık olmadan saklamanın bir yolunu sunuyor ve bu özellik sayesinde, başlangıçta silmek isteseler bile bireylerin yayınlarını bir seçenek olarak saklamalarına müsaade veriyor.

Instagram, daha fazla içeriğe ve münasebetiyle kullanıcılar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanın avantajını eline alacak. Zira insanları gönderilerini tutmaya ne kadar teşvik ederse, Instagram için bilgi açısından o kadar yeterli olacak…

Başa dön tuşu