Instagram’ın herkesi şaşırtan gizli özelliği nasıl kullanılır?

Instagram zımnî özellikleri ile her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Tanınan toplumsal medya platformu, bu sefer gizemli bir biçimde ortaya çıkan yazı tipi ile kullanıcılarını şaşırtmayı başardı.

Platformda hikâye paylaşan kullanıcılar ne yazık ki muhakkak yazı tipleriyle sınırlıdırlar. Fakat, şirket o denli bir saklı sürpriz hazırlamış ki, görenler neredeyse hayrete düştü. Katalogda olmayan bir yazı tipi birdenbire bilinmeyen şifreler aracılığıyla ekranda görünüyor!

Instagram Papirüs yazı tipi nasıl etkin edilir!

Birçok kullanıcının tesadüfen ulaştığı Papirüs yazı tipi, şu anda yalnızca iOS kullanıcıları tarafından Instagram kıssalarında görülebiliyor. Platformda bu gizemli yazı tipini nasıl kullanacağınızı adım adım anlattık. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz kafidir:

Instagram uygulamasını iOS dayanaklı aygıtınızdan girin.

  • Hikayeler sekmesini açın.
  • Sağ üst köşedeki “Aa” simgesinin yer aldığı metin seçeneğine tıklayın.
  • Comic Sans yazı tipine gidin.
  • Ekrana Papyrus yazın.
  • Bu halde, Instagram’ın bâtın özelliği erişiminize açılacaktır!

Hepsi bu kadar. Papirüs yazı tipi vazifeye hazır. Bildirilerinizde farklı bir yazı tipi ile dikkat çekin. Tadını çıkarın.

Instagram’a gizlice eklenen yazı tipi “Papyrus”, 1982’de Chris Costello tarafından tasarlanmış. Comic Sans ile birlikte kullanıcılarla buluşmuş olan bu yazı tipi Windows 98’lerde epey meşhurdu. Artık ise karşımıza Instagram öykülerde çıkıyor.

Başa dön tuşu