İnternette en çok müzik klipleri izleniyor

Statista’nın datalarından derlenen bilgilere nazaran, YouTube’da en çok izlenen birinci 10 görüntü arasında müzik klipleri ön plana çıkıyor.

İlk sırada 6,39 milyar izlenme sayısıyla Porto Rikolu müzikçi Luis Fonsi’nin “Despacito” kesimi bulunurken, ikinci sırada 4,35 milyar izlenmeyle İngiliz müzikçi Ed Sheeran’ın “Shape of You” ve üçüncü sırada 4,21 milyar izlenme sayısıyla Wiz Khalifa’nın “See You Again” kesimi bulunuyor.

Müzik kliplerinin yoğunlukta olduğu en çok izlenenler listesinde, çocuk müzikleri ve çizgi sinema klipleri de bulunuyor.

YouTube’da en çok izlenen birinci 10 görüntünün toplam izlenme sayısı ise, 38,4 milyarla dünyanın toplam nüfusunun 5 katına ulaştı.

DİJİTAL MÜZİK PLATFORMLARINA İLGİ ARTIYOR

Video platformlarının yanı sıra, kullanıcıların Spotify, Apple Music üzere dijital müzik platformlarına olan ilgisi de artıyor. Müzik platformlarının amiralleri ortasında yer alan Spotify’ın açıkladığı bilgilere nazaran, platformun geçen yılın ikinci çeyreğinde 180 milyon aylık faal kullanıcısı bulunurken, bu sayı bu yılın tıpkı devrinde yüzde 28,8 artış göstererek 232 milyona ulaştı.

Benzer halde teknoloji devlerinden Apple’nin müzik servisi Apple Music’in fiyatlı üye sayısı, geçen yılın haziran ayında 27 milyon iken, bu yılın birebir devrinde yüzde 122 artarak 60 milyona yükseldi.

Video izleme sitesi YouTube, müzik platformlarındaki bu yükseliş trendine yönelik olarak, yeni müzik servisi YouTube Music’i geçen ay kullanıcıların hizmetine sundu.

Başa dön tuşu