WhatsApp’da silinen mesajlar nasıl geri getirilir? – 2021

Popüler anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, her geçen gün yenileniyor ve gelişmeye devam ediyor. Bu özelliklerin içinde bildirileri silme özelliği de bulunuyor. Lakin bu özelliğin yanı sıra silinen iletileri geri getirmek üzere bir imkan da bulunuyor. Ayrıntıları haberimizin devamından inceleyebilirsiniz.

WhatsApp’da silinen iletiler nasıl geri getirilir? – 2021

Facebook’un bünyesinde bulunan tanınan iletileşme uygulaması Whatsapp, sohbet kısmına getirdiği güncellemeler ile yeni özellikler ek etmeye devam ediyor. Birden fazla kişinin bildiği üzere, bu özellikler ortasında iletileri silme özelliği de yer alıyor. Lakin Whatsap üzerinden silinen iletileri geri getirmek isteyen kullanıcılar da yok değil.

Elbette bir bildiri siliniyorsa, o bildiriye ulaşılması istenmediğindendir. Dolayısı ile Whatsapp’da silinen mesajları geri getirecek bir özellik sunulmuyor. Lakin silinen bildiriler, vakit zaman kazara silindiğinden, ya da silinen iletilere tekrar ulaşılmak istendiğinden tekrar geri getirilmek istenebiliyor. Whatsapp bunun için bir özellik sunmasa da, silinen bildirileri geri getirmenin bir tahlili var. Hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp üzerinden silinen bildirileri nasıl geri getirebileceğinizi adım adım anlatıyoruz. Aşağıda belirttiğimiz yolları takip ederek silinen Whatsapp iletilerinizi geri getirebilirsiniz.

Android telefonlarda silinmiş WhatsApp iletileri nasıl geri getirilir?

  • 1- Öncelikle WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silerek kaldırın.
  • 2- Google Play Store üzerinden WhatsApp uygulamasını tekrar telefonunuza yükleyin.
  • 3- WhatsApp uygulamasını açarak telefon numaranızı girin ve doğrulayın.
  • 4- Karşınıza çıkan ekranda WhatsApp yedeğinizi geri yüklemeyi isteyip istemediğiniz sorulacak. Sohbet yedeğini geri yükleyerek silinen bildirilere ulaşabilirsiniz. (Not: Sohbet yedeğini geri yüklemeden evvel tıpkı Google hesabını kullandığınızdan emin olun.)

iOS telefonlarda silinmiş WhatsApp bildirileri nasıl geri getirilir?

  • 1- Öncelikle WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silerek kaldırın.
  • 2- App Store üzerinden WhatsApp uygulamasını tekrar telefonunuza yükleyin.
  • 3- WhatsApp uygulamasını açarak telefon numaranızı girin ve doğrulayın.
  • 4- Karşınıza çıkan ekranda WhatsApp yedeğinizi geri yüklemeyi isteyip istemediğiniz sorulacak. Sohbet yedeğini geri yükleyerek silinen bildirilere ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu