Lanu Psikoloji Merkezi

Lanu Psikoloji Merkezi, İstanbul’da faaliyet gösteren bir psikoloji merkezidir. Merkezin sahibi Göksu Ceren Dübüş’tür. İstanbul’da psikolog arayanlar için doğru kliniğin kendileri olduğunu belirtmektedirler. Özellikle çift terapisi almak isteyenlere bilgi vermektedirler. Merkezde bireysel terapiler, aile çift terapisi, cinsel terapiler, Psikodrama Grup Yaşantısı, WISC-IV Çocuk Zeka Ölçeği, MMPI Kişilik Envanteri, MOXO Sürekli Performans Testi gibi hizmetler verilmektedir. Hizmetlerinin detaylarını açıklamaktadırlar.

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde yer alan uzman klinik psikologlar, Türk Psikologlar Derneği’nin akredite ettiği üniversitelerde Psikoloji lisans eğitimlerini tamamlamış, yüksek lisans mezunu olan, çalıştıkları ekollerin eğitimini ve süpervizyon süreçlerini alanında deneyimli profesyonellerdir.

Bireysel terapide hizmet verdikleri alanlar arasında duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları, bağlanma sorunları, travma sonrası stres bozukluğu, yeme bozuklukları, uyum bozuklukları, öfke kontrol bozukluğu, dürtü kontrol sorunları, yas ve kayıp süreci, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, benlik değeri ve özgüven problemleri, duyguları ifade etme ve düzenleme zorlukları, kişilerarası ilişkiler, yaşamsal değişimler, bağımlılık problemleri gibi konular yer almaktadır.

Cinsel terapi ise cinsel sorunlara sahip bireylere veya çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış terapisidir. Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde kadın cinsel işlev bozuklukları, erkek cinsel işlev bozuklukları, mastürbasyon ve seks bağımlılığı gibi konularda hizmet verilmektedir.

Aile ve çift terapisi ise romantik ilişkideki çiftlerin duygusal, sosyal, cinsel, ekonomik ve görüş ayrılıkları gibi konularda çatışan çiftlerin negatif etkilenimlerini değiştirmeyi hedefleyen bir terapi çeşididir. Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde aile içi ilişkisel ve iletişimsel problemler, şiddetli geçimsizlik, boşanma süreci danışmanlığı, aldatma, duygusal istismar, aile içi iletişim problemleri gibi konularda hizmet verilmektedir.

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, İstanbul Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi’nde bulunmaktadır. Merkezde çalışan psikologlar, mesleki çalışma ve etik sınırları çerçevesinde uzman oldukları alanlarda, eğitimlerini ve süpervizyon süreçlerini tamamladıkları ekoller ve tekniklerle çalışmalarını yürütmektedirler. Merkezde bilimsel dayanağı bulunan ve kanıta dayalı olan yaklaşımlar kullanılmaktadır.

Başa dön tuşu