Twitter’dan çalınan kullanıcı verileri satışa çıktı! İşte fiyatı

Twitter her ne kadar son vakitlerde daha çok Elon Musk ile olan ticari muahedesi kapsamında gündeme gelse de, şimdi bu olaylar ortaya çıkmadan evvel yani Ocak ayında, ünlü toplumsal medya şirketi son derece skandal bir güvenlik zafiyetine konut sahipliği yapmıştı. Buna nazaran Ocak ayında şirket data tabanında bulunan bir güvenlik açığını fark eden hacker yahut hackerlar yaklaşık 5,5 milyon kullanıcının e-posta ve telefon numarası bilgilerini ele geçirmişlerdi.

Twitter her ne kadar bu bahis hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da, süratli bir halde kelam konusu güvenlik açığının kapatıldığını ve bundan sonra da rastgele bir tehlikenin artık var olmadığını açıklamıştı lakin tabi giden çoktan gitti.

Twitter’dan çalınan kullanıcı bilgileri satışa çıktı! İşte fiyatı

İşte bugün siber korsanlık şekli faaliyetleriyle dikkat çeken bir forumda, kelam konusu 5,5 milyon kişinin dataları satışa çıktı. Forumun e-ticaret kısmında başlık açan bir kullanıcı, elinde Twitter’dan çekilmiş ve içlerinde ünlü isimlerden büyük şirketlere kadar milyonlarca kişinin e-posta ve telefon numaralarının yer aldığı hesap bilgilerinin olduğunu belirterek bu dataların satılık olduğunu duyurdu.

Doğrudan ilan üzerinden fiyat bilgisi vermek istemeyen şahsa ulaşan bir gazete ise, kelam konusu bilgilerin Twitter’dan çalınan datalar olduğunu doğrulayarak fiyat konusunda ise 30.000 dolar talep edildiğini duyurdu.

Başa dön tuşu