Logan Paul vs. KSI Rövanş Maçının Kazananı KSI Oldu

Bildiğiniz üzere dünyanın en ünlü YouTuber’larından olan KSI, geçtiğimiz yıl bir öbür YouTuber olan Logan Paul’a meydan okumuş ve ikili bir boks maçına çıkmışlardı. Pek de heyecanlı olmayan bu boks maçı ise takipçiler tarafından epey eleştirilmiş ve boks maçından çok “şov” olarak nitelendirilmişti. Nihayetinde maç berabere bitmiş ve ikili rövanş için ileri bir tarihi işaret etmişlerdi.

YouTube fenomenlerinin rövanş maçı ise TSİ bugün erken saatlerde yapıldı. Maç YouTube üzere platformlardan fiyatsız bir halde yayınlanmadığı için maça dair net imgeler bulunmuyor lakin birtakım Twitter kullanıcıları, kendi hesapları üzerinden maçtan kesitler paylaştılar. Dilerseniz maçta neler yaşandığına biraz daha yakından bakalım.

KSI, hakem kararıyla kazanan taraf oldu:

Yukarıda bahsettiğimiz üzere ikili, birinci maçta yenişememişler ve berabere kalmışlardı. Bugün oynanan maçta ise KSI, üç hakemlik komitenin ikisinden lehine oy alarak zafere ulaşan taraf olmayı başardı. Bu noktada bir hakem 56-55 Logan Paul lehine karar verirken, geriye kalan iki hakem ise 57-54 ve 56-55 olmak üzere KSI lehine karar verdi.

ABD’de düzenlenen ve Justin Bieber ve Wiz Khalifa üzere ünlü isimlerin de katıldığı maç, epey tartışmalı geçti. Maçta Logan Paul’un 4. raundda yaptığı tartışmalı vuruş, hakemlerin Logan’ın 2 puanını silmesine neden oldu. Logan’ın silinen bu puanı ise maçın bahtını değiştirmeye ve kaybetmesine yetti. Maçın akabinde ikili sarıldı ve birbirlerine hürmet duyduklarını söylediler.

Zafere ulaşan taraf olan KSI, aldığı galibiyetin akabinde Logan Paul ile olan işinin bittiğini belirtti. Ayrıyeten Logan’ın kardeşi olarak bildiğiniz bir diğer YouTuber Jake Paul, maçtan evvel yaptığı açıklamalarda artık bir profesyonel olduğunu ve KSI ile uğraş etmek istediğini söyledi. Buradan anlaşılacağı üzere yakın gelecekte Jake Paul ile KSI’ın kardeşi ortasında yapılacak olan bir boks maçı da görebiliriz.

Başa dön tuşu