Mark Zuckerberg dünyanın en güçlü 3. insanı oldu!

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, 57.8 milyar dolar olan net servetini son 2 ay içerisinde 30 milyar dolar artırarak, 87,8 milyar dolar ile dünyanın en varlıklı 3. kişisi oldu.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg dünyanın en varlıklı 3. insanı oldu!

Facebook‘la ilgili veri skandalı ve sonrasında gelişen olaylar bir müddettir gündemi meşgul ediyordu. Bu sebeple ziyana uğrayacağı düşünülen Facebook kurucusu Mark Zuckerberg herkesi aksi köşe yaptı.

İki ay öncesine kadar 57.8 milyar dolar net serveti bulunan Mark Zuckerberg dünyanın en zenginleri listesinde 5. sırada yer alıyordu. Fakat Zuckerberg son 2 ay içerisinde servetine 30 milyar dolar kattı. Bu gelişme ile birlikte 87.8 milyar dolarlık net servete sahip olan Zuckerberg, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’i geride bırakarak dünyanın en varlıklı 3. kişisi oldu.

Bu artışın ardında yatan en büyük sebebin ise koronavirüs salgını olduğu kestirim ediliyor. Zira koronavirüs pandemisinin dünyayı tesiri altına alması sonucu internet  kullanımı hayli artmıştı. Konutlarına mahpus olan beşerler, oyun, sinema ve toplumsal medya platformlarında ziyadesiyle vakit harcamaya başlamıştı.

Hal bu türlü olunca, Zuckerberg‘in servetinin artması pek doğaldı. Fakat yeniden de 30 milyar dolarlık bir artışı sanırım kendisi bile beklemiyordur. Sonuç olarak Mark Zuckerberg, 142 milyar dolar servete sahip olan Amazon CEO’su Jeff Bezos’un ve 94.2 milyar dolar servete sahip olan Microsoft kurucusu Bill Gates’in çabucak akabinde 87.8 milyar dolar net servet ile dünyanın en varlıklı iş insanları listesinde üçüncü sırada yerini aldı.

Başa dön tuşu