Meryem Uzerli, Netflix Dizisi Dark İçin Görüşmelere Başladı

Netflix kütüphanesindeki yerini 2017 yılında alan Dark, gerek öykü örgüsü gerekse oyuncu takımıyla son yılların en başarılı dizileri ortasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda ikinci dönemi yayınlanan seri, her vakit olduğu üzere ardında baş yakan pek çok soru işareti bırakarak dönem finali verdi.

Üçüncü dönem çekimleri devam eden tanınan dizi hakkında çok çarpıcı bir tez ortaya atıldı. Alman asıllı Türk oyuncu Meryem Uzerli’nin Dark için deneme çekimi verdiği söyleniyor. Hatta Uzerli’nin görüntüsünün projenin yaratıcıları Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından beğenildiği ve mutabakat sağlandığı takdirde çekimlere başlayacağı argüman edildi.

Elbette tüm bu bilgiler şu an için teyide muhtaç vaziyette; lakin Uzerli’nin Alman asıllı olması ve Dark’ın yaratıcılarından Baran bo Odar’ın da Türk kökenlerine sahip olması, bu ihtimali epey güçlendiriyor. Yeniden de temkinli olmakta yarar var. Çünkü geçmişte de Azerbaycan asıllı Türk oyuncu Nesrin Cavadzade’nin de bir öteki Netflix dizisi La Casa de Papel’de rol alacağı söylenmişti. Sonrasını esasen biliyorsunuz. La Casa de Papel de rastgele bir Türk oyuncuyu göremedik.

Alman üretimi Dark dizisi, küçük bir çocuğun kaybolmasının akabinde meydana gelen gizemli olayları merkezine alıyor. Başrollerinde Louis Hofmann, Oliver Masucci ve Jördis Triebel üzere isimlerin yer aldığı dizinin üçüncü dönemi önümüzdeki yıl yayınlanacak. 

Başa dön tuşu