Meta müşteri memnuniyeti için harekete geçti

Bloomberg, Meta’nın artık “gönderileri yahut hesapları beklenmedik bir halde kaldırılmış” kullanıcılara yardımcı olabilecek bir müşteri dayanak kısmı kurmayı planladığını bildirdi.

Meta’nın planları görünüşe nazaran hala “erken aşamalarda”, bu nedenle yeni hizmetlerin ne vakit kullanıma sunulacağı şimdi aşikâr değil. Bloomberg’e nazaran, Meta’nın planları, en azından kısmen, kullanıcıların şirketin içerik kararlarına itiraz etme isteklerini ele alan Nezaret Şurası’nın içgörüsü tarafından yönlendirildi. Şura, Meta’nın kararları hakkında kullanıcılarla irtibat kurma biçiminde daha şeffaf olması gerektiğini tekraren söyledi.

Meta müşteri memnuniyeti için harekete geçti

Kullanıcılarla nitekim konuşabilen müşteri hizmetleri temsilcilerinin eklenmesi, birçokları için uzun müddettir devam eden bir baş ağrısını çözebilir. Şu anda, taarruz yahut haksız askıya alma yoluyla hesaplarına erişimini kaybeden kullanıcılar, onları geri almak için çok az seçeneğe sahip. Şirketin bir temyiz süreci ve otomatik takviye araçları var, lakin her ikisinde de gezinmek sıkıntı.

Araçlar o kadar baş karıştırıcı ve birçok vakit etkisiz ki, çaresiz kullanıcılar bazen hesaplarını geri almaya çalışmak için yasal hizmetler yahut hatta bilgisayar korsanları kiralamak üzere diğer yollara başvuruyorlar. Hesaplarını geri almalarına yardımcı olmak için ekseriyetle toplumsal medyadaki yöneticilere ve gazetecilere yalvarırlar.

Ancak gerçek müşteri takviyesiyle, hayal kırıklığına uğramış Facebook ve Instagram kullanıcıları sonunda başvurabilecekleri Meta onaylı bir kaynağa sahip olacak. Şirket, müşteri hizmetleri kısmının nasıl çalışacağı yahut yardım için uygun olacağı konusunda detayları paylaşmadı.

Başa dön tuşu