Telegram’ın çok konuşulacak güncellemesi Apple tarafından onaylandı

Telegram için dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı irtibat servisi demek pek mümkün değil. Dahası karşısında WhatsApp üzere bir rakibi varken bu unvanı hiçbir vakit alamayabileceğini de biliyoruz. Lakin bir gerçek var ki o da Telegram sahiden bu dalın en esaslı servisine en güzel baş tutan isim. Dahası bugüne kadar pek çok özelliği de WhatsApp tarafından kopyalanmış durumda. İşte şirket tarafından tanıtılan ve ihtilal olarak nitelendirilen yeni “Telemoji” özelliği de önümüzdeki günlerde kopyalanması olası özelliklerden biri olarak dikkat çekiyor.

Bizzat Telegram CEO’su Pavel Durov tarafından tanıtılan bu yeni özellik, aslında daha evvel birkaç örneğini gördüğümüz hareketli emoji kullanımını genele yayan bir yenilik.

Telegram’ın çok konuşulacak güncellemesi Apple tarafından onaylandı

Telegram’ın üzerinde çalıştığı bu emoji paketinde yer alan bütün emojiler hareketli emojiye dönüşmüş. Bununla birlikte Telegram’ın bu özelliği Apple tarafından onaylanmadığı için iOS gelişimleri bir müddettir sekteye uğramıştı.

Aslında Telegram’ın bu başvurusunu Apple hiç karşılık vermeyerek adeta Telegram’ı bu hususta kale almadı. Lakin geçtiğimiz gün isyan eden Telegram CEO’su Pavel Durov’un durumu ortaya koyan kelamları sonrası geri adım atmak zorunda kalan Amerikalı teknoloji devi, Telemoji paketinin iOS’da kullanılabilmesinin önünü açtı. Fakat bu paketin içerisinde yer alan kimi emojiler, Apple’ın yerleşik emojilerinin birebiri olduğu için yeniden pürüze takıldı. Bununla birlikte Telegramsa, önümüzdeki günlerde çok daha fazla eşsiz hareketli emojinin Telemoji kapsamına alınacağını duyurdu.

Başa dön tuşu