Metal Süzgeçlerle Wi-Fi Sinyal Gücünü Arttırma

Standart bir USB Wi-Fi adaptöründen daha fazla randıman almak istiyorsanız, bunu metal süzgeçlerle gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kişinin Wi-Fi sinyali badiresi çektiği şu vakitlerde, yararlı olacağını düşündüğümüz bu Instructables içeriğini Türkçeleştirerek sizlere sunuyoruz. Yalnızca metal bir süzgeç ile nasıl Wi-Fi sinyalinizi artırabileceğinizi anlatıyoruz:

Adım 1: Gerekli araç ve gereçler

Bu süreç için gereksiniminiz olan araç gereçler hayli uygun fiyata bulunabiliyor (USB Wi-Fi adaptörü haricinde).

  • 1 adet USB Wi-Fi adaptörü
  • 1 adet USB uzatma kablosu (Uzunluğu tercihinize göre)
  • 2 adet kablo bağı
  • Japon yapıştırıcısı
  • Metal süzgeç
  • Yarım matkap ucu (Tercihen metal delme ucu)

Adım 2: Süzgeci delin

Metal süzgecin ortasını (eğer varsa), USB ucunun tam oturabileceği bir biçimde delin.

Adım 3: USB uzatıcısını deldiğiniz yere yapıştırın

USB’nin giriş ucunu (bilgisayarınıza takamadığınız kısmı), metal süzgeçte deldiğiniz yere yerleştirin. Akabinde Japon yapıştırıcısı ile dikkatlice kaplayıp 24 saat kurumaya bırakın. Bu, metal ve plastik ortasında kuvvetli bir bağ kuracaktır. Tercih olarak, yapıştırıcı kuruyana kadar bantla sabitleyebilirsiniz. USB ucunun her iki tarafına da güzelce yapıştırıcı uyguladığınızdan emin olun.

Kuruma için bekletme mühleti bittiği vakit, süzgecin iki tarafındaki kulakları kablo bağları ile bağlayın. Bu, vakit içerisinde metal süzgecin içeri katlanmamasını sağlayacak.

Adım 4: Son dokunuşlar

USB kablo uzatıcısını bilgisayarınıza bağlayın, ucuna da USB Wi-Fi adaptörünü takın. Bu sayede olağandan çok daha fazla Wi-Fi sinyali elde edeceksiniz. Eğer siz de denediyseniz, işe yarayıp yaramadığını yorumlarda belirtebilirsiniz.

Biz de Webtekno olarak, daha evvel YouTube kanalımızda Wi-Fi sinyali arttırma konusunda birkaç deney yapmıştık. Onları da buradan izleyebilirsiniz. Kim bilir, işinize yarayabilir 🙂

Başa dön tuşu