Microsoft, Remix 3D Hizmetine Son Veriyor

Microsoft, Paint 3D'ye içerik indirmek ya da Paint 3D'den içerik yüklemek maksadıyla yapılan Remix 3D sitesini kapatmaya hazırlanıyor. Thurrott.com'dan alınan bilgilere nazaran site, 10 Ocak 2020 tarihinde son bulacak.

Walking Cat isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı haberler, Microsoft yazılımcısı Rudy Hyun tarafından da doğrulandı.

Walking Cat ve Huyn, yakında Remix 3D sitesinde bir duyurunun belireceği ve sitenin kapatılış tarihinin bu kısımda yer alacağını onayladı. Daha da kıymetlisi, hizmetin içerisinde bulunan tüm bilgiler de siteyle birlikte gidecek. Bu sebeple sitede indirmek istediği bir şey bulunanların site kapanmadan evvel bilgilerini indirmesi gerekiyor.

Paint 3D'den takviyesini alan Remix 3D, Microsoft'un beklentilerini karşılayamadığı için emekliye ayrılacak. Paint 3D uygulaması son derece hoş özelliklere sahip olsa da Microsoft'un özgün Paint uygulamasını hâlâ eserlerinde barındırması sebebiyle Paint 3D, beklendiği kadar yaygınlaşamadı.

Remix 3D'nin kapanışının kullanıcı bazlı olduğunu ve Paint 3D'nin de ziyadesiyle yaygın olmadığını düşünürsek Paint 3D'nin de kapanması üzere bir durum kelam konusu olabilir. Şu an için Remix 3D'nin kapatılacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

Başa dön tuşu