Netflix Türkiye, 2 Yeni Ödeme Yöntemi Kabul Etmeye Başladı

Geçtiğimiz haftalarda Netflix’in Türkiye’den çekileceği istikametinde savlar çıkmış, daha sonra Netflix ise bu savları samimi bir lisanla yalanlamıştı. Firma artık de Türkiye’deki müşterilerinin kullanabileceği iki yeni ödeme formülü iştirakine imza attı. 

Bankalararası Kart Merkezi’nin TROY logolu kartlarıyla Netflix üyelik ödemesi yapmak artık mümkün olacak. Ayrıyeten ülkemizin en süratli büyüyen finans teknolojisi kuruluşlarından iyzico üzerinden de Netflix üyelik ödemesi yapmak mümkün hale gelecek.

Netflix Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Ödeme Sistemleri Yöneticisi Kristen Morrow-Greven, yaptığı açıklamada BKM ve iyzico üzere alanında öncü markalarla çalışmaktan ötürü son derece memnun olduklarını söylerken, “Üyelerimize daha da gelişmiş bir ödeme tecrübesi sağlamak ismine bu yeni iş birliklerinin çok yararlı olacağına inanıyoruz.”  dedi.

BKM Genel Müdürü Soner Canko ise, TROY kullanımını artırma amacından ve bu hedefle da önder şirketlerle çalışmaları gerektiğinden kelam ederek, “Dünyanın başkan internet cümbüş servislerinden biri olan Netflix, Türkiye pazarına büyük bir muvaffakiyetle girdi. Netflix ile iş birliği yapmaktan nitekim büyük memnunluk duyuyoruz. Böylelikle halihazırda Netflix'i keyifle izleyen TROY kullanıcılarına ulaşabilecek ve onlara kolay, inançlı ödeme tecrübesi sunabileceğiz.” sözlerini kullandı. 

İş birliğine dahil olan firmalardan iyzico’nun Satış, Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Saitoğlu da mevzu hakkında görüşlerini açıklayarak, “Kart kullanım alışkanlıkları ülkeden ülkeye değişirken mahallî ödeme uzmanlığı, tüketicilere meselesiz ve kesintisiz bir tecrübe sunmada kilit ehemmiyet taşıyor. iyzico olarak üye iş yerlerimize sunduğumuz kolay ve süratli ödeme entegrasyonunun Netflix üzere küresel markaların büyümesinde ve kaliteli hizmet sunmasında ne kadar değerli olduğunu yeterli biliyoruz. Türkiye’deki izleyiciler, iyzico’nun bu pazardaki tecrübesi sayesinde süratli ve inançlı bir ödeme tecrübesi yaşayarak içeriğe her an her yerden erişebilecekler.” dedi. 

Netflix’in ülkemizdeki toplam abone sayısı 1,5 milyonun üzerinde. Netflix, Türk imali dizileri olan Atiye ve Aşk 101 üzerinde de çalışmaya devam ediyor. 

Başa dön tuşu