PDF Dosyanızı Farklı Formatlara Nasıl Dönüştürebilirsiniz

Maillerimizden bilimsel araştırmalara, evraklardan öbür tüm projelere her şey PDF formatı altında düzenlenmektedir. Hasebiyle PDF evrak tipi dünya üzerinde en çok kullanılan evrak uzantılarından biridir. Bugün sizlere PDF dönüştürme nasıl yapılır, bunu göstereceğiz.

Peki rastgele bir projenizi, yazınızı yahut yarattığınız fotoğrafları en tertipli ve inançlı biçimde göndermek için evrakınızı nasıl bir PDF haline getirebilirsiniz? Bunu yapmak için birçok prosedür bulunsa da size en kolay halde nasıl belgenizi PDF haline ya da PDF’nizi nasıl farklı bir evrak tipine dönüştüreceğinizi anlatacağız.

PDF dönüştürme süreçlerini yapabileceğiniz en kolay yer natürel ki de internettir. İnternetteki PDF dönüştürücülerden en ünlü olanları Zamzar.com ve PDF.to siteleridir. Bu sitelerde PDF’nizi dilediğiniz evraka çevirebilir ya da tam karşıtını gerçekleştirebilirsiniz.

Zamzar.com nasıl kullanılır?

Dosyanızı Zamzar.com üzerinden PDF haline getirmek için ya da tam aksisini yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. Zamzar.com’a girin.
  2. Dönüştürmek istediğiniz belgeyi ‘Add Files…’ seçeneğinden seçin ya da sürükleyip bırakın.
  3. Dosyanızı dönüştürmek istediğiniz belge formatını seçin.
  4. ‘Convert Now’ seçeneğine basın.

PDF.to nasıl kullanılır?

Diğer bir metot olan PDF.to’yu kullanmak için ise aşağıdaki adımları izleyin:

  1. PDF.to’ya girin.
  2. ‘Buraya tıklayın’ seçeneğine basarak dönüştürmek istediğiniz belgeyi seçin yahut sürükleyerek bırakın.
  3. Dosyanız siteye yüklendiğinde otomatik olarak PDF’ye dönüştürülecektir. Süreç sonrasında karşınıza çıkan indirme kontağına tıklayarak PDF belgenizi anında indirebilirsiniz.

İki sistem ortasındaki farkı hatırlatmadan geçmeyelim: Şayet 2 GB’dan büyük evraklarla uğraşıyorsanız PDF.to’yu seçmelisiniz. Zira Zamzar.com’da 2 GB’dan büyük evraklara dönüştürme süreci yapmak için premium kullanıcı olmalısınız.

Başa dön tuşu