PewDiePie sızan E-posta adresi ile ilgili açıklama yaptı

Sosyal medya yıldızı Felix ‘PewDiePie‘ Kjellberg, kısa müddet evvel tüm canlı akışlarını özel bir mutabakatla YouTube’a taşıdı. Fakat bir yayında, binlerce izleyicinin önünde ve kazara ferdî bilgilerini sızdırdığını fark etti.

PewDiePie sızan E-posta Adresi ile ilgili açıklama yaptı

PewDiePie 14 Mayıs’ta YouTuber arkadaşı ‘CinnamonToastKen’ ile canlı yayına başladı ve oyuna başlamadan evvel Activision hesabında birkaç tercih belirledi.

Bununla birlikte, Activision profilinin ayarlarından biri, şahsî e-posta adresini ortaya çıkaran bir menüye sahipti. Bu büyük saklılık ihlalini süratle fark eden PewDiePie, kestirim edeceğiniz üzere çok memnun değildi.

E-postasının binlerce izleyicinin önünde canlı akışında gösterildiğini fark eden PewDiePie, o an şu kelamlara yer verdi;

“Ah, hayır, E-postamı paylaştım. Evet, tahminen de bu canlı akış işi çok uygun bir fikir değildi. Sahiden çok aptalım. Buna gerek yoktu.”

Ancak artık olan olmuştu. Olayın akabinde yeni bir hesap oluşturmayı planladığını sav eden PewDiePie, kısa bir ortadan sonra oyuna geri döndü ve bu süreçte yeni e-postasını gösterdi. PewDiePie bu olayın akabinde ise “Hayır!” diye bağırdı ve kahkahalara boğuldu. “Yine oldu. Ne oluyor bu türlü? Tamam, huzur içinde yatsın, öteki e-posta. … ben yalnızca büyük bir aptalım.” dedi.

PewDiePie kazara yaptığı bu sızıntı nedeniyle iki e-posta hesabını kaybetmesinin akabinde, muhtemelen bu süreçte akışla ilgili çok kıymetli bir ders öğrendiğini açıkladı.

Başa dön tuşu