PewDiePie’yla İlgili Videolar Yüzünden İşinden Olan YouTuber

YouTuber Isaiah Photo, bir müşterisi kendisinin PewDiePie T-Series savaşı konusunda görüntüler yaptığını öğrendikten sonra bir iş fırsatını kaybettiğini söylüyor. Tam vakitli özgür bir fotoğrafçı olan Isaiah, Felix Kjielberg (PewDiePie) ile rastgele bir ilgisi olmadığını söylerken, bu durum sebebiyle onu da suçlamıyor.

Amatör YouTuber, kanalını kullanarak profesyonel olarak yaptığı işin reklamını asla yapmadığı, iki olayı birbirine hiç karıştırmadığı söylerken müşterisinin kanalı kendi keşfettiğini ve çalışmama kararı aldığını belirtiyor. Müşterinin yaptığı açıklama şu halde:

“Dürüst olmak gerekirse, PewDiePie'ın ırkçı ve Yahudi aykırısı olduğunu söyleyen birçok kişi olduğu için onunla ilgili kaygılarımız vardı. Lucasfilm ve münasebetiyle da onun baba şirketi Disney ile münasebetlerimiz var ve bu yüzden mevzubahis YouTuber ile mukaveleyi iptal ettik.”

Diğer insanların da Isaiah'a Yeni Zelanda olayından sonra PewDiePie hakkında konuşmayı bırakmasını söylediği biliniyor. Hatırlayacak olursak, geçtiğimiz aylarda Yeni Zelanda'nın Christchurch bölgesinde bulunan mescitlerde 50 kişiyi katletmeden evvel terörist, “PewDiePie'ya abone olun” kelamlarını kullanmıştı. Akabinde da Birleşik Krallık'ta kimi okullara Nazi swastikalarıyla birlikte “Sub 2 PewDiePie” yazıları yazılmıştı.

İsaiah, bu suçlamaların ve e-postaların aklını başından aldığını ve bu olayların asıl sorumlusunun PewDiePie değil, medya olduğunu söyledi. 

Başa dön tuşu