“Pfizer, Covid Aşısı Hakkında Manipülasyon Yaptı”

Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasından sonra başlattığı ‘Twitter Files’ dosyalarına bir yenisi daha eklendi. Platformun dosyada aktardığı bilgilere göre; yılların ilaç üreticisi Pfizer, “mRNA Covid aşısının çocuklara uygulanması” konusunda Twitter’a baskı uyguladı.

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın aldıktan sonra dilediği gibi at koşturan Elon Musk, son dönemlerde Twitter’ın neredeyse her hafta yayınladığı ‘Twitter Files’ dosyaları ile gündem belirliyor.

 

Eski Twitter yönetiminin kirli çamaşırlarını ortaya döken yeni Twitter yönetimi, bu kez “Pfizer, COVID-19 aşısı ve çocuklar” arasındaki ilişkiye dayanan, Beyaz Saray’ın da dahil olduğu skandal boyutunda bir iddiayı gündeme getiriyor. Dosyalar, Pfizer’in özellikle de çocukların aşı olması konusunda ısrarcı davrandığına dair belgeler içeriyor.

Yeni Twitter yönetimine göre Pfizer, “COVID-19 aşılarına ilişkin aşı karşıt paylaşımları bastırmak ve insanları tek bir doğruya yönlendirmek amacıyla” Beyaz Saray ve eski Twitter yönetimi birlikte hareket etti:

Başa dön tuşu