Snapchat eski gizli servis başkanını işe aldı! Peki ama ne alaka?

Murray’in özel bölüm atılımı birinci olarak perşembe günü Washington Post tarafından, uzun müddettir esirgeyici hizmet yetkilisinin hükümetten ayrılışının Kapalı Servis tarafından bir kamu açıklamasıyla duyurulmasından kısa bir mühlet sonra bildirildi. Murray, önümüzdeki ay Snapchat’in ana şirketi Snap’e katılacak ve direkt CEO ve kurucu ortak Evan Spiegel’e rapor verecek.

Snap sözcüsü Pete Boogaard, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Jim Murray’i Snap’e davet etmiş olmaktan mutluyuz ve 1 Ağustos’ta grubumuza katılmasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Snap’e nazaran Murray, yeni vazifesinde Snap çalışanlarının güvenliğini ve güvenliğini müdafaaya yardımcı olacak ve gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacak.

Snapchat eski bilinmeyen servis liderini işe aldı! Pekala lakin ne alaka?

Gizli Servis perşembe günü yaptığı açıklamada, Murray’in “tarihi COVID-19 pandemisinin sunduğu eşsiz zorluklarda” gezinirken, ajansın “üst seviye seçilmiş önderlere müdafaa sağlama ve finansal altyapımızı amaç alan cürümleri soruşturma entegre misyonunu” yürüttüğü çalışmalarından ötürü övgüde bulundu.

Ajans çoğunlukla liderlerin, ailelerinin ve başka üst seviye ABD yetkililerinin güvenliğini muhafaza çalışmalarıyla tanınıyor. Lakin son birkaç hafta içinde, Saklı Servis casusları, Meclis’in eski Lider Donald Trump‘ın ABD Capitol’ünde isyanları kışkırttığı argüman edilen rolüne ait 6 Ocak’taki soruşturmasına bağlandı.

Perşembe günü yaptığı açıklamada Lider Joe Biden, Murray hakkında şunları söyledi: “Jim, hizmetin manasını benlik üzerinde somutlaştırıyor ve ABD Liderlerinin ailelerini güya kendisinin bir parçasıymış üzere korudu. Ülkemize ve ailemize yaptığı hizmetlerden ötürü kendisine sonsuz minnettarız.”

Başa dön tuşu