Snapchat’ten 100 bin dolarlık ödeme müjdesi

Bir blog gönderisine nazaran, Snapchat Sounds Creator Fund’ı “video kreasyonlarını yönlendirmede, internet trendlerine ilham vermede ve kültürel anları tanımlamada oynadıkları kritik rol için ortaya çıkan bağımsız sanatkarları tanımak” için yarattı.

Ağustos ayından itibaren fon, Snapchat Sounds’da DistroKid aracılığıyla müzik dağıtan sanatkarlara her ay toplam 100.000 dolara kadar ödeme yapacak. Şimdilik program her ay 20 müzik ile hudutlu. Snapchat’in seçtiği müziklerin her birinin gerisindeki sanatkarlar 5.000 dolar alacak. Snap’in global müzik iştirakleri lideri Ted Suh, “Snapchat’te yaratıcılığı yönlendiren bağımsız ve gelişmekte olan sanatkarları desteklemek istiyoruz” dedi.

Snapchat’ten 100 bin dolarlık ödeme müjdesi

Sanatçıların hak kazanabilmeleri için en az 18 yaşında (veya bir ebeveyn yahut vasiden yazılı müsaade almışlarsa 16) olması gerekiyor. Snap, sanatkarların hibe müracaatında bulunamayacağını ve alıcılara kendi takdirine bağlı olarak kendisinin karar vereceğini söylüyor.

Snapchat, Ekim 2020’de Sounds özelliği aracılığıyla kullanıcıların enstantanelere müzik eklemesine müsaade vermeye başladı. İçerik oluşturucular Sounds’dan müzikle 2,7 milyardan fazla görüntü hazırladı ve toplamda 183 milyardan fazla görüntüleme elde etti. Snapchat Sounds Creator Fund, çalışmaları platformda viral hale gelen yahut içerik oluşturucuların kendilerini söz etmelerine yardımcı olan müzisyenleri ödüllendirmenin makul bir yolu üzere görünüyor.

Başa dön tuşu