Twitter Donald Trump’a sansür uyguladı

ABD’de seçimlerin yapıldığı bugünlerde Twitter ABD Lideri Donald Trump’ın bir paylaşımını sildi. Daha evvel de liderin bildirilerini silen Twitter yeniden emsal bir adım attı.

Twitter Donald Trump’a sansür uyguladı

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından yapılan açıklamada ABD’de 3 Kasım’da gerçekleştirilecek Devlet Başkanlığı seçimleri ile ilgili olarak yalnızca resmi sonuçların paylaşılacağını duyurmuştu. Kelamında duran toplumsal ağ, hala ABD Lideri olan ve seçimlerde tekrar adayolarak seçmenlerin karşısına çıkan Donald Trump’ın “Çok açık orta öndeyiz fakat seçimi çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına müsaade vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy kullanılamaz. Bu gece açıklama yapacağım. Büyük bir galibiyet” paylaşımını sildi.

Donald Trump tarafından ikinci defa atılan tıpkı paylaşım Twitter tarafından tekrar silindi.Daha sonra yeni bir paylaşım yapan Donald Trump’ın biraz farklı bir bildiri gönderdiği görüldü. Bu ileti yayınlandı lakin paylaşımın başında bir ikaz ile görüntülendi:

‘Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı yahut tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da öteki bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir. ‘

Bu şekil ikazların olduğu iletilerde paylaşılması da mümkün olmuyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu