Son Üç Ayda Google’da En Çok Aranan Kelimeler Belli Oldu

İnsanların büyük bir çoğunluğu her gün internet üzerinden süreçler yapıyor. Bu bağlamda da en çok Google'ın kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. İnternet kullanıcıları Google üzerinden yaptıkları aramalarla gereksinimleri olan süreçleri yapabiliyor ya da aradıklarını bulabiliyorlar. Haziran ayının sona ermesiyle birlikte 2019 yılının ikinci üç aylık dönemi da sona erdi ve Google'da en çok yapılan aramalar listelendi. Yayımlanan listede değişik sonuçlara ulaşıldı.

Yayımlanan datalar, Google'ın Trendler hizmeti kullanılarak oluşturuldu. Fakat az sonra bahsedeceğimiz bilgiler bir yüzdelik dilim formunda değil, arama hacmi index'ine nazaran hesaplandı. Dilerseniz 1 Nisan – 30 Haziran tarihleri ortasında Google'da en çok aranan sözlere daha yakından bakalım.

İşte, geçtiğimiz üç aylık dönemde Google'da en çok aranan sözler:

Listenin en dikkat cazibeli olan kısmı birinci iki sıra. Bilgilere nazaran dünyada son üç ay boyunca en fazla Facebook sözü arandı. Aylık kullanıcı sayısı milyarları geçen Facebook'un neden bu kadar çok arandığı merak edilen bir nokta doğrusu. Beşerler bu kadar sık kullanılan bir internet sitesini sık kullanılanlara eklemek yerine Google üzerinden arama yaparak Facebook'a erişiyorlar.

Listenin ikinci sırası da sebebi anlaşılamayan bir biçimde Google. Bilgilere nazaran internet kullanıcıları Google arama motorunda “Google” araması yapıyorlar. 

Bunların haricinde internet kullanıcıları en çok YouTube, hava durumu, haberler ve görüntüler üzere tabirleri aratıyorlar. Listenin dikkat cazip basamaklarından bir tanesi de Amazon. Amazon, 8. sırada kendisine yer bularak dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olduğu açıkça gösteriyor.

Başa dön tuşu