Sonunda geldi! YouTube en çok beklenen özelliği kullanıcılara sundu!

Pandemi sürecinde kullanımı daha da artan ve hali hazırda dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından birisi olan YouTube, gelişmeye devam ediyor. Tanınan görüntü oynatma sitesinde kanalı olan ve içerik paylaşımı yapanlara Youtuber deniliyor ve bu bireyler meskende kalmak zorunda olduğumuz şu günlerde de paylaşım yapmaya devam ediyor. Bu görüntü içeriklerinde kullanıcıların en çok aradığı noktaların başında ise görüntünün kısımları geliyor. Tüketiciler görüntünün hangi kısmında ne olduğunu bilmek istiyor ve bu yorumlara da yansıyor.

Sonunda geldi! YouTube en çok beklenen özelliği kullanıcılara sundu!

Kullanıcılar bilhassa uzun içeriklerde sıkılabiliyor ve lakin görüntüyü ileri sararak neler olduğunu görebiliyor. Hatta o denli ki birtakım bireyler yorumlar kısmında hangi dakikalarda ne üzere kısımların yer aldığını başlıklar halinde düzenliyor. Bu durumun farkında olan YouTube ise yeni özelliği devreye sokuyor. Buna nazaran artık kelam konusu platformdaki görüntülerde kısımlara ayırma periyodu başlıyor. Yani takipçilerin en çok istediği özellik sonunda devreye giriyor!

Gelen yeni özellik sayesinde YouTube görüntüleri artık kısımlara ayrılarak izlenebilecek. İzleyiciler vakit şeridinin üzerinde yazan kısım başlıklarını görebilecek ve buna nazaran yol izleyecek. Bir görüntünün içerisinde en az üç vakit çizelgesi yer alacak ve her biri en az 10 saniye sürecek. Kelam konusu yenilikler içerik üreticileri tarafından görüntülere eklenebilecek.

Başa dön tuşu