Twitter’a ‘Paylaşım Türü’ Belirleme Geliyor

Elon Musk tarafından 44 milyar dolar karşılığında satın alındıktan sonra sancılı bir süreçten geçen dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Toplumsal medya platformlarının yeni özelliklerini ifşa etmesiyle meşhur Matt Navarra tarafından bir paylaşıma nazaran Twitter, çok yakında paylaşımların kategorize edilmesine imkan verecek.

Twitter’ın yeni özelliği ile ilgili paylaşılan imgeye baktığımızda; kullanıcıların paylaşım yaparken bir tür seçebileceklerini görüyoruz. Bu tipler ortasında “basit tweet”, “bir soru sor”, “emojili tweet” üzere seçenekler yer alıyor. Ayrıyeten saçma sapan paylaşımlarda kullanılabilecek bir “s*hitpost” seçeneği de mevcut.

Twitter’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor!

“Twitter artık tweet cinsini seçmenize müsaade veriyor?!”

Twitter ile ilgili tüm çalışmaları platformdaki paylaşımlarıyla anlatan Elon Musk, tweet tipi özelliği hakkında hiçbir şey söylemedi. Ayrıyeten özelliğin hangi kademede olduğu da belirli değil. Haliyle, tüm kullanıcıların bu özelliğe ulaşıp ulaşamayacakları bilinmiyor.

Bu ortada; geçtiğimiz günlerde Twitter ile ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk’ın, uygulamaya eklenecek “yana kaydır” özelliğini duyurduğunu belirtmeden geçmeyelim. Elon Musk’a nazaran Twitter’daki yeni fonksiyonellik, bu ay içerisinde kullanıcılara sunulacak.

Başa dön tuşu