Spotify hikayeler özelliği devrede: Gereksiz olmuş!

Hikayeler özelliği herkesin bildiği gibi Instagram ile tanınan hale geldi. Aslında bu özellik Instagram için epey uygundu çünkü kullanıcılar kimi fotoğraflarının her vakit profilinde durmasını istemiyordu. Böylelikle paylaşılan fotoğrafların sadece 24 saat boyunca gözükmesini sağlayan kıssalar özelliği, kullanıcılara ilaç üzere gelmişti. Lakin bu özellik vakit geçtikçe daha farklı gayelerle kurulan toplumsal medya uygulamalarına da gelmeye başladı. Öyküler özelliği son olarak ise dijital müzik platformu olan Spotify‘da kendini gösterdi. İşte detaylar!

Spotify öyküler özelliği devrede: Gereksiz olmuş!

Bildiğiniz üzere öyküler güncellemesi en son Twitter için yayınlanmıştı. Fleets ismi ile gündeme gelen bu özellik, birtakım kullanıcılar tarafından reaksiyon ile karşılandı. Çünkü Twitter formatı içerisinde bu üslup bir yeniliğe ne kadar gerek vardı bu tartışma konusu. Artık ise Spotify tıpkı özelliği devreye sokuyor. Doğrulanmış bir Twitter kullancısı tarafından paylaşılan bir görüntü, öyküler özelliğinin Spotify‘da nasıl gözüktüğünü ortaya çıkartıyor.

Ancak Spotify‘da yer alan öyküler özelliğinin şimdi bütün kullanıcılar için devrede olmadığını söz etmiş olalım. Anladığımız kadarıyla bu özelliğe şimdilik sadece kimi kullanıcılar erişebiliyor. Ancak bir müzik servis platformuna bu şekil bir güncellemenin gelmesi pek de mantıklı durmuyor. Birçok kullanıcıların da kıssalar özelliğinin bu platforma gelmesinden rahatsızlık duyabileceği tabir ediliyor. Bakalım kıssalar yakın vakitte tüm kullanıcılar için geçerli olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu