Su Arıtma Cihazı

Su arıtma sistemleri filtreleme teknikleriyle musluktan akan suyun içinde var olan kireç, toz, bakteri ve birtakım metallerin sudan arındırılarak sağlıklı bir içme suyu oluşturulmasını sağlar. Endüstriyel alanlarda ve evlere göre olan su arıtma cihazı fiyatları farklıdır. Bu cihazların birbirlerinden farklı arıtma teknolojisi mevcuttur.

Evlerde kullanıma uygun şekilde tasarlanarak üretimi yapılan su arıtma sistemlerinin genel olarak modellerinde Ters Ozmoz diye bilinen bir teknoloji mevcuttur. Bu teknolojinin kullanıldığı cihazların içerisinde aktif karbon, karbon post karbon gibi filtreler vardır. Bu filtreleme özelliği ile arıtma işlemini sağlıklı şekilde gerçekleştirir. Dolayısıyla kullanıcılara da sağlıklı bir içme suyu kazandırılmış olunur.

Su Arıtma Cihazı Modelleri

Su arıtma sistemlerinin farklı modelleri ve akabinde de modellerine göre farklı fiyat aralıkları mevcuttur. Evlerde daha sıklıkla kullanılan su arıtma sistemleri kişilerin içme suyu gereksinimlerinin karşılanmasında oldukça önemli rol oynar. En fazla ilgi gören ve satılan su arıtma cihazları şöyledir:

  • Tezgah üstü modeller
  • Kapalı Kasa modeli
  • Açık Kasa modeli
  • Ev tipi cihazlar
  • Pompalı su arıtma sistemleri

Tezgah üstü su arıtma sistemi genel olarak mutfak tezgahlarının üstüne yerleştirilen bir modeldir. Bu cihazlarda depo tankı bulunmaması nedeniyle filtreleme işlemlerinden geçen su üç farklı şekilde sıcak, soğuk ve normal seviyede olarak musluktan akar. Tezgah üstünde fazla yer kaplamaması sebebiyle mutfaklarda tercih sebebidir.

Başa dön tuşu