Teknoloji devi Meta da daha fazla dayanamadı!

Dünya hayli zahmetli bir süreçten geçiyor. Birinci olarak 2019 yılının sonlarına yanlışsız ortaya çıkan COVID-19 salgınıyla başlayan süreç, maalesef günümüzde farklı sebeplerden ötürü derinleşerek devam ediyor. Halbuki, dünya genelinde hakim olan görüş pandeminin sona ermeye başlamasıyla birlikte, yavaş yavaş her şeyin yoluna gireceği biçimindeydi. Bununla birlikte her ne kadar pandemi bu yılın ortalarından itibaren güzelden düzgüne tesirini kaybetmiş olsa da, geride adeta bir enkaz bıraktı.

Normal şartlar altında, enkaz bile toparlanmak için bir başlangıç olabilirdi lakin baş gösteren global enflasyon ve Rusya Ukrayna savaşı bırakın toparlanmayı, işlerin daha da içinden çıkılmaz bir hale bürünmesine neden oluyor. İşte tüm bu olumsuz senaryolar karşısında, bugüne kadar bir biçimde direnmeye çalışan Meta’da artık sürat kesmeye ve biraz geri çekilmeye karar verdi.

Teknoloji devi Meta da daha fazla dayanamadı!

Hatırlanacağı üzere teknoloji devi, Mayıs ayında yaptığı açıklamayla işe alımları yavaşlatacağını ve biraz piyasaları izlemek istediğini duyurmuştu. Fakat Bloomberg tarafından haberleştirilen son bilgiye nazaran şirket, iktisat piyasalarının geleceğini pek de parlak görmüyor olsa gerek, işe alımları süresiz bir halde durdurdu. Bunun manası artık şirket ikinci bir karara kadar yeni işe alımda bulunmayacak. Aslında öbür devasa teknoloji şirketlerinin bu kararı çoktan uygulamaya almış olduğu düşünüldüğünde Meta’nın bu atılımı kimseyi şaşırtmadı. Lakin asıl can sıkan şey, böylesi büyük bir şirketin bile yakın vakitte bir şeylerin güzele gideceğini düşünmemesi oldu. Ne diyelim, umarım Meta yanılır ve yakın vakitte her şey yoluna girmeye başlar.

Başa dön tuşu