Twitter bot hesaplara savaş açıyor

Reuters’e nazaran Twitter, web sitesindeki yanlış bilgileri ve ziyanlı içerikleri engellemekle vazifeli sıhhat tecrübesi grubunu hizmet grubuyla birleştiriyor. Grup rapor edildiklerinde profilleri incelemekle ve spam hesaplarını kaldırmakla vazifeli. Bundan sonra Birleşik Küme Sıhhat Ürünleri ve Hizmetleri (HPS) olarak adlandırılacaklar.

Grup, Haziran ayında şirkete katılan ve daha evvel Amazon ve Google için çalışmış olan Ella Irwin tarafından yönetilecek. Reuters, Irwin’in işçiye HPS’nin projelerine “acımasızca öncelik verdiğini” bildiren bir not gönderdiğini söyledi. Irwin’in yazdığına nazaran, “Belirli sıkıntılara odaklanacak, tek bir grup olarak birlikte çalışacak ve artık silolarda faaliyet göstermeyecek gruplara muhtaçlığımız var.”

Twitter bot hesaplara savaş açıyor

Reuters’e gönderilen bir açıklamada, bir Twitter sözcüsü, vazife değişikliğinin “[şirketin] önceliklendirme ve [kendi] takımlarını [hedeflerinin] peşinde koşma konusundaki devam eden taahhüdünü yansıttığını söyledi. Bir kaynak ayrıyeten haber kuruluşuna, ziyanlı ve toksik içerikle uğraşan grupların son vakitlerde büyük işçi çıkışları olduğunu söyledi. Bu iki takımı birleştirmek, ileride tüm kıymetli rollerin yerine getirilmesini sağlamanın en güzel yolu olabilir.

Bu haber, Zatko’nun eski patronu hakkında bilgi uçuran bir şikayette bulunduğunun ortaya çıkmasından çabucak sonra geldi. Zatko güvenlik kelam konusu olduğunda Twitter’ın “aşırı müthiş eksiklikleri” olduğunu ve istenmeyen postaları temizlemek yerine kullanıcı büyümesine öncelik verdiğini sav ediyor. Washington Post’un Zatko’nun ulusal güvenlikle ilgili kaygıları de artıran şikayetini bildirmesinden kısa bir mühlet sonra, koridorun her iki tarafındaki milletvekilleri Zatko’nun savlarını incelediklerini duyurdular.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, çalışanlara gönderdiği bir e-postada şirketi savundu ve sözcüsünün Zatko’nun şikayetinin “tutarsızlıklar ve yanlışlıklarla dolu yanlış bir anlatı” olduğu biçimindeki açıklamasını yineledi.

Başa dön tuşu