TikTok ders çalışırken daha iyi olmanıza yardımcı olabilir

Çalışma yardımcılarını düşündüğünüzde, muhtemelen TikTok akla gelen bir toplumsal medya platformu değildir. Muhtemelen bunun için âlâ bir sebep var. Sizin İçin sayfanızı kaydırmak eğlenceli olabilir, lakin TikTok‘un üretken yapısından apaçık ortada.

Büyüyen bir küme çalışma etkileyicisi bunu değiştiriyor olabilir. #booktok, #studytok ve #edutok‘tan çalışma ipuçları, matematik, geometri, fizik ve kimya dersleri ve hatta üniversiteye giriş tavsiyeleri konusunda yardımcı olabilecek binlerce hesap var.

Konuyu ayrıntılı açıklamak gerekirse, kaydırma yapmak için harcadığınız vakti sınırlamak yeniden de güzel bir fikirdir. Çalışma temalı TikToks izlemek, aslında çalışmanın yerini kesinlikle tutmaz. Fakat akademik fikre sahip TikToker‘lardan gelen görüntüler, şiddetli mevzuları öğrenme konusunda tavsiyeler sunabilir ve yeni ve üretken çalışma alışkanlıkları oluşturmak için ilham kaynağı olabilir.

Nasıl arama yapılmalı?

Çalışma yardımı arıyorsanız, #studytok veya #edutok üzere esaslı hashtag’ler başlamak için olağanüstü bir yer. Birçok öğretmen de TikTok’a paylaşımda bulunur ve hususa “öğretmen” yahut “yardım” ekleyerek #mathtuor, #physicshelp vb. üzere hususa özel içerikler bulabilmeniz mümkün.

TikTok‘taki her şeyde olduğu üzere, tüm çalışma içeriği eşit değildir. Her yararlı hesap için, yararsız kısa yollar ve gerçek olamayacak kadar yeterli “çalışma tüyoları” paylaşanlar da var. Bu nedenle, bir yapay zekanın matematik ödevinizi çözmesi yahut sizin için bir makale yazması üzere, aslında hile yapan gölgeli “tavsiyeler” yayınlayan hesaplardan kaçının.

Başa dön tuşu