Tiktok Uygulama Güvenliği İçin Video Serisi Yayınladı

TikTok, uygulamanın güvenliğe ve “pozitifliğe” bağlılığını vurgulayan görüntüler yayınladı. “You're In Control” (Kontrol Sizde) başlıklı görüntü serisi, kullanıcılara çevrimiçi ortamda inançta kalmalarını sağlayacak ipuçları sunuyor.

Topluluk yöneticisi Kudzi Chikumbu, yaptığı açıklamada Tiktok'un yaratıcılığın yaygınlaştığı ve herkesin kendini güvende hissettiği pozitif bir ortam yaratma konusunda kararlı olduğunu ortaya koydu. Chikumbu, “Uygulama içi denetimlerimiz TikTok'un herkesi samimi bir formda karşılaması için tasarlandı ve içerik üreticilerine topluluğumuzu inançta tutmaya yardımcı olma konusundaki isteğimizi göstermeyi seviyoruz.” dedi.

“You're In Control” kullanıcılara, TikTok'ta bilgilerini nasıl saklı tutulacağını ve makul kullanıcıların profilleriyle etkileşime girmesini nasıl engelleyebileceğini gösteriyor. TikTok ayrıyeten kullanıcıları profillerinde paylaştığı içerikler konusunda “düşünceli” olmaya ve nefret telaffuzlarını raporlayarak uygulama ortamını olumlu tutmaya çağırdı.

TikTok, “You're In Control” kampanyası için tanınan içerik üreticileriyle paydaşlık kurdu. Güvenlik konusundaki bu yaklaşım, kullanıcıların güvenlik endişelerini ele alma ve onları bilinçlendirme gayesi taşıyor. Güvenlik görüntülerine Tiktok'un sitesindeki güvenlik merkezinden erişilebiliyor.

Ancak yeni güvenlik özelliklerinin sansürü kolaylaştıracağına dair endişeler de var. TikTok, Pekin merkezli bir uygulama ve Hong Kong'daki protestolar üzere Çinli kullanıcıların görmesini istemediği videoları sansürlenmesi nedeniyle sıklıkla eleştiriliyordu.

Başa dön tuşu