TikTok’tan gençlere şok! Bildirim alamayabilirsiniz!

Bildiğiniz üzere TikTok, hali hazırda en çok kullanılan toplumsal medya platformlarının başında yer alıyor. Çin merkezli uygulama çok tartışılsa da bilhassa de gençler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Kısa periyodik görüntüler çekerek bunları paylaşmanıza imkan tanıyan platform, 2021 yılının birinci yarısı prestiji ile en çok indirilen uygulama olmayı da başarmıştı. Listenin birinci beş sırasında yer alan başka uygulamalar ise sırasıyla Facebook, Instagram, WhatsApp ve Telegram olmuştu.

TikTok’tan gençlere şok! Bildirim alamayabilirsiniz!

Sosyal medya uygulamalarının beğenilen platformu TikTok, artık ise kendini biraz daha yenilemeye çalışıyor. Ortaya çıkan ayrıntılara nazaran bahsi geçen uygulama, bundan sonraki süreçte gençleri ders çalışmaya teşvik edecek. Bunun için atılabilecek birinci adımın ise bildirimleri göndermemek olduğu üzerinde duruluyor. Buna nazaran 12 – 15 yaş aralığında olan kullanıcılar saat 21.00’dan sonra, 16 – 17 yaşlarındaki kullanıcılar ise saat 22.00’dan sonra bildirim alamayacak. Böylelikle genç kullanıcıların ders çalışmaya ve dinlenmeye daha fazla vakit ayırması amaçlanıyor.

TikTok tarafından yapılan açıklama da bu maksadı ortaya koyar cinsten. Yapılan açıklamada, “Özellikle genç kullanıcılarımızın erken devirde olumlu dijital alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olmayı ümit ediyoruz.” Sözlerine yer veriliyor. Şimdi uygulamaya konulmayan bu kararın yakın vakitte hayata geçmesine ise neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Başa dön tuşu