Robert Downey Jr’ın (Iron Man) Instagram Hesabı Hacklendi

Ünlülerin bilgilerinin çalınması ya da şahsî belgelerinin öbür şahıslar tarafından ele geçirilmesinin sayısı her geçen gün gitgide artıyor. Şirketler güvenlik tedbirlerini artırmaya devam etse dahi bu durum, hacklenen hesapların sayısını azaltmaya yetmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın CEO'sunun Twitter hesabı hacklenmişti. Ortadan çok da geçmeden Iron Man ya da Tony Stark olarak bildiğimiz Robert Downey Jr'ın Instagram hesabı hacklendi.

Şu an için hesabın kimler tarafından ele geçirildiği konusunda bir bilgi sahibi olmasak da hesap ele geçirildikten çabucak sonra bir çeşit çekiliş gönderisi paylaşıldığı biliniyor. Hesabı ele geçiren bireyler, (çok yüksek ihtimalle) geçersiz bir çekiliş gerçekleştirdi. Gönderide şu sözler yer aldı:

“!Çekiliş! 2000 adet fiyatsız iPhone XS ve çok daha fazlasını Instagram Kıssamda armağan ediyorum. Hepsi bitmeden yetişmeye çalışın.”

Yüksek ihtimalle kullanıcıların bilgilerini kullanıcılardan müsaadesiz bir formda alacak bir siteye yönlendiren bu temaslarla geniş bir kitleden bilgi çalmayı hedefleyen hackerlar, bu süreç için Marvel'ın en sevilen isimlerinden Robert Downey Jr'ı amaç aldı.

BossLogic'in mevzuya ait Twitter gönderisi üzerinde hackerların Robert Downey Jr'ın e-posta adresini değiştirdiği belirtildi. Bu da toplumsal medya takımının hesabı geri almasını son derece zorlaştıran bir durum demek oluyor.

Kısa bir mühlet sonra attığı Tweet ile birlikte Robert Downey Jr'ın grubunun durumu denetim altına aldığı belirtilse bile şu an için hackerların hesaba nasıl eriştiklerine dair bir bilgi bulunmuyor.

Başa dön tuşu