Tinder kullanıcılarına kötü haber! Kimlik doğrulama özelliği geliyor

En tanınan flört uygulamaları ortasında yer alan Tinder, yeni bir uygulamaya geçiyor. Daha evvel yalnızca Japonya’da kullanılan kimlik doğrulama özelliği artık tüm Tinder kullanıcıları için geçerli olacak. Kimlik kartları ile profillerini doğrulayan şahıslar özel bir rozete sahip olacak.

İnternetteki en yaygın sorunlardan biri uydurma kimlik. Bilhassa flört uygulamalarında sıklıkla karşılaşılan bu sorun için Tinder’ın artık bir tahlili olabilir. Hesapların berbata kullanımının önüne geçilmesi açısından yeni bir uygulama ile artık kullanıcılar kimlik denetimi yapacak.

Tinder, kimlik doğrulama özelliği getiriyor

Kimlik doğrulama yapmış şahısların artık gerçekte kim olduklarıyla ilgili akıllarda bir soru işareti kalmayacak. Tabi bu durum büsbütün isteğe bağlı olacak. Profilinizi kimlik doğrulaması yapmadan da kullanabileceksiniz. Tabi bu sizin profilinizin inanılırlığını düşürecektir. Kimlik doğrulama özelliği ile rozet sahibi olan kullanıcılar platformda daha inandırıcı bir profil çizecek.

Böyle bir uygulamaya geçilmesinin en kıymetli sebeplerinden biri toplumsal medyadaki dolandırıcılık suçlamaları. Gitgide artan dolandırıcılık ve uydurma hesaplar yüzünden beşerler her gün farklı sorunlarla karşılaşıyor. Toplumsal medya devinin emeli da profilini daha muteber bir hale getirmek.

Şirket, “Kimlik Doğrulaması için hakikaten adil bir tahlil oluşturmak kuvvetli lakin bu uygulama kritik bir güvenlik projesi. Yeni yaklaşımımızı bilgilendirmek için topluluklarımızın yanı sıra uzmanlardan yardım bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Başa dön tuşu