Hem Facebook, hem de Instagram kullananlar için güzel haber

Pazartesi günü şirket, hesaplar ortasında geçiş yapmak için Android, iOS ve web’de yeni bir arayüz sunmaya başladı. Facebook ve Instagram kimlik bilgilerinizi tıpkı Hesap Merkezine eklediyseniz, telefonunuzun ana ekranına, çoklu vazife menüsüne yahut uygulama çekmecesine gitmeden iki uygulama ortasında geçiş yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Arayüz ayrıyeten tüm bildirimlerinizin sayısını tek bir yerde görmenizi sağlar.

Aynı vakitte Meta, Android ve iOS’ta yine tasarlanmış bir oturum açma ve işe alım tecrübesi sunuyor. Şirketin toplumsal ağlarında yeniyseniz, bir hesap oluşturabilir ve akabinde bunu ek hesaplar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Halihazırda hem Facebook hem de Instagram hesaplarına sahip olanlar için, bir uygulamayla bağlantılı oturum açma bilgilerini başkasına erişmek için kullanmak artık mümkün – lakin evvel bunları tıpkı Hesap Merkezine eklemeniz gerekiyor.

Hem Facebook, hem de Instagram kullananlar için hoş haber

Meta, yeni bir hesap oluşturmak için mevcut bir hesabı her kullandığınızda yahut Hesap Merkezi’ne bir hesap eklediğinizde sizi bilgilendirecektir. Ek olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama üzere güvenlik özellikleri çalışmaya devam edecek ve örneğin birinin Facebook hesabınıza erişmek için Instagram kimlik bilgilerinizi kullanmasını önleyecektir.

Yeni özellikler “şu anda Facebook ve Instagram ile sınırlı” olsa da Meta, “tüm teknolojilerimizde ilişkili tecrübelerin nasıl güzelleştirileceğini keşfetmeye devam edeceğini” belirtiyor. Ağustos ayında Meta hesaplarının piyasaya sürülmesinin ve şirketin hem gelirinde hem de kullanıcı büyümesinde son vakitlerde yaşanan düşüşün akabinde geliyorlar.

Başa dön tuşu