Tüm Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Medya Uygulaması

Dev şirketlerin son yıllarda isminin karıştığı skandallar silsilesi, insanların toplumsal medyaya olan inancını tüketmeye başladı. Milyonlarca insanın şahsî bilgileri, nelere ilgi duyup, hangi sıklıkla internetten sipariş verdiklerine kadar çok ince ayrıntılarla saklanıyor. Bu dataların nerelerde kullanılabileceğini Facebook’un Cambridge Analytica skandalıyla görmüş olduk.

Günümüzün en tanınan toplumsal medya mecraları, artık birer reklam devi haline gelmiş olan Facebook ve gibisi şirketler oldular. Palavra haberler furyası, insanları internet ortamında kendi kimlikleriyle dolaşmaktan soğutmaya başladı. Tüm bunlardan sıkılan üniversite öğrencileri ve mezunları için, anonim olarak var olabilecekleri yeni bir toplumsal medya uygulaması var: Usity.

İlk olarak ODTÜ'de kullanılan Usity, artık Türkiye'deki bütün üniversite öğrencilerine açıldı:

Türkiye’nin en uygun teknik üniversitelerinden olan ODTÜ’de kullanılmaya başlanan uygulama, vakitle ülkemizdeki farklı üniversiteler için de dayanak sunmaya devam etti. İkinci basamakta mezunlar için de uygun hale getirilen uygulama, artık tüm öğrencilere açık halde.

Üniversitenizin size verdiği öğrenci e-posta adresiyle üye olabildiğiniz Usity, anonim bir kimlikle toplumsal medya tecrübesi yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca şayet mezun durumdaysanız, standart e-posta adresinizle üyelik oluşturabiliyorsunuz. Bu kademede, e-posta adresinize Usity takviye takımı tarafından gönderilen bildirisini, mezun olduğunuzu ispatlayacak formda cevaplamanız gerekiyor. Dayanak takımı, kısa müddette size dönüş sağlıyor, siz de Usity'nin ayrıcalıklı ortamında yerinizi almış oluyorsunuz.

Uygulama içerisinde, istediğiniz mevzuda başlık açabiliyor, paylaşımlar yapabiliyorsunuz:

Usity’nin anonim kimlik kullanımını ülkemizde hayli tanınan olan kelamlık sitelerine ya da global bir platform olan Reddit’e benzetmek mümkün. Hakikaten kullanıcılar yalnızca üniversite öğrencisi ya da mezunu oldukları için -daha hudutlu bir kitle ile- daha özgün bir formda irtibat kurabiliyorsunuz.

Anonim iletileşme özelliği:

Sosyal medyanın en büyük avantajlarından birisi de öteki kullanıcılarla, soyutlanmış bir ortamda bağlantı kurmaktır. Usity, uygulama içerisindeki ileti ekranıyla anonim kimliğinizi açıklamadan irtibat kurmanıza imkân tanıyor. 

Aktivite arkadaşlığı özelliği:

()

Usity'nin tüm üniversite öğrencilerine açılmasıyla birlikte, aktivite arkadaşı bulma özelliği de devreye girdi. Bu özellik sayesinde, kahve içip yemek yerken, sizin üzere arkadaş arayan bireylerle bir ortaya gelmeniz çok kolay. 

Kampüsünüzün nabzını tutan Usity, her geçen gün daha da gelişerek kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek. Uygulamayı çabucak indirip denemek için aşağıdaki irtibatlara tıklayabilirsiniz:

Başa dön tuşu