Türkiye’de en çok kullanılan emojiler belli oldu!

17 Temmuz internet kullanıcıları için hayli değerli bir gün zira bu tarih son birkaç yıldır “Dünya Emoji Günü” olarak kutlanıyor. İşte birkaç gün evvel kutladığımız internet kullanıcıları için epey manalı olan bugünün anısına, Facebook’da ülkemizde en çok kullanılan emojilerin bir listesini yayımladı.

Tabi bu listede yer alan emojilerin sıralaması yapılırken, yalnızca Facebook platformunda kullanılan emojilerin dikkate alınmadığını, tıpkı vakitte Instagram datalarının de hesaplamaya dahil edildiğini hatırlatalım.

Amerikalı toplumsal medya devi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni emoji paketi içerisinde yer alan emojiler içerisinde en çok kullanılanı gözetleyen hız emojisi oldu. İkinci sırayı gözyaşları dolan hız emojisi alırken, üçüncü sırayı ise birleşmiş ellerle kalp yapan emoji aldı.

Bir öteki liste olarak “Instagram profillerinde en çok kullanılan spor emojileri” kıstasını koyan Facebook’a nazaran, bu alanda birinciliği futbol topu emojisi, ikinciliği basketbol topu emojisi, üçüncülüğü ise voleybol topu emojisi aldı.

Haberimizde yer vereceğimiz sonuncu emoji listesi ise en çok kullanılan yiyecek ve içecek emojileri listesi olsun. Facebook’a nazaran kullanıcıların bu alanda en çok tercih ettikleri emoji üç mumlu pasta emojisi olurken, ikinci sırayı kahve emojisi, üçüncü sırayı ise çikolata emojisi aldı.

O vakit biz de size soralım. Sizin en çok kullandığınız emojiler hangileri?

Başa dön tuşu