Türkiye’nin en çok takip edilen 10 TikTok fenomeni! Şaşırabilirsiniz!

Özellikle de gençler ortasında epey tanınan olan, daha çok eğlenceli görüntü paylaşımlarının yapıldığı toplumsal medya platformu TikTok‘un, Türkiye’deki en fazla takipçiye sahip hesapları hangileri? Bu fenomenlerin hesaplarını sizler için bir ortaya getirdik.

İşte Türkiye’nin en çok takip edilen 10 TikTok fenomeni!

TikTok çılgınlığı sürat kesmeden devam ediyor. O denli ki; geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgilere, uygulamanın geçtiğimiz yıl dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak Facebook’u geride bırakmayı başardığını göstermişti.

Dünyada olduğu üzere ülkemizde de epeyce beğenilen ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan poüler toplumsal medya platformu TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. TikTok‘un bu süratli ilerlemesi, markaların ve influencerların dikkatini çekmeye devam ediyor. Hal bu türlü olunca TikTok fenomenleri de kayda kıymet yararlar elde edebiliyor. Örneğin 49,8 milyon takipçisi olan Michael Le 20.4 milyon, 122,2 milyon takipçisi olan Charli D’Amelio ise 18,2 milyon dolar dolar gelir ettiği bir platformdan bahsediyoruz.

Hal bu türlü olunca TikTok kullanıcılarının da bir an evvel fenomen olabilmek ismine, süratle takipçi kasabilmek için çeşitli uğraşlar sarfediyor. Kimi kullanıcılar ise yalnızca cümbüş odaklı görüntüler çekerken, kimi TikTok kullanıcıları performans, dans üzere alanlara odaklanıyor. Birtakım TikTok fenomenleri ise çizim yapmak, eğitim vermek üzere alanlara odaklanıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan, artık de merak edenler için derlediğimiz, Türkiye’nin en fazla takipçisi sayısına sahip 10 TikTok hesabının yer aldığı listeye göz atalım.

1- cznburak – 45.6 Milyon takipçi

2- nnursema – 16.3 Milyon takipçi

3- yesimresmi1 – 10 Milyon takipçi

4- nusr_et – 9.9 Milyon takipçi

5- aydas – 9.6 Milyon takipçi

6- cilgindondurmaci_ – 9.6 Milyon takipçi

7- korayzeynep – 8.9 Milyon takipçi

8- cerenyaldz – 8.2 Milyon takipçi

9- cemresolmaz – 8.1 Milyon takipçi

10- cellat36 – 7 Milyon takipçi

Başa dön tuşu