WhatsApp, “son görülme” ile ilgili yeni özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp, hizmetine yeni özellikler eklemek için daima olarak perde ardında çalışıyor. Şirket bu ortalar birbirinden farklı güncellemeler sundu. Artık ise “son görülme” özelliğini etkileyecek yeni bir özellik geliyor. Android için WhatsApp’ın beta sürümü artık “son görülme” durumunuzu belli şahıslardan gizleme seçeneğine sahip.

Özellik bu noktada birkaç aydır faal olarak geliştiriliyordu ve artık nihayet beta programı için yayında.

WhatsApp, “son görülme” ile ilgili yeni bir özellik sundu!

Özellik yakında betayı kullanan herkese ve sonunda herkesin kullandığı WhatsApp sürümüne ulaşacaktır, fakat burada bir ikaz var, “yakında”, “birkaç ay içinde” manasına gelebilir. WhatsApp’ın geçmişteki kimi yeni özellikleriyle yine kıymetlendirecek olursak, şirket platformuna yenilikler eklemek konusunda katiyetle en önlerde yer alıyor orası kesin.

Yeni özelliğe gelecek olursak, WhatsApp kullanan herkes “son görülme” durumlarını herkes, şahısları, belli bireylerin kara listesi dışında şahısları ve hiç kimse tarafından görüntülenecek halde ayarlayabilecek. Öteki seçenekler esasen vardı, yeni olan “Şunun dışında bireylerim...” seçeneği.

Bunu seçtiğinizde, “son görülme” erişimini kimin için devre dışı bırakacağınızı seçebiliceksiniz. WhatsApp’da her vakit olduğu üzere, birisi için “son görülme” özelliğini devre dışı bırakırsanız, onun “son görülme”sini de göremezsiniz. Bu durum tabi ki kullanıcıya daha fazla kapalılık ve güvenlik alanı sağlayacaktır. Bu üslup özelliklerin gelmesinde geç bile kalındığını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu