OnePlus TV, Rakiplerine Göre Daha Ucuz Olacak

OnePlus’ın bu eylül ayında Hindistan’da birinci TV’sini çıkaracağı tarafındaki haberlerin akabinde şirketin CEO’su Pete Lau, Gadgets 360 ile yaptığı röportajda platforma dair yeni bilgiler verdi. Bunlardan en dikkat çekeni ise OnePlus TV’nin rakipleri Samsung ve Sony’nin televizyonlarına nazaran daha ucuza mâl olacağıydı. Bu fiyat avantajı Amazon ile yapılan iştirakle sağlanırken iki şirket ortasındaki muahedenin ayrıntıları tam olarak bilinmiyor lakin OnePlus TV’nin Prime Görüntü üzere Amazon servisleriyle ön yüklü bir halde geleceği kestirim ediliyor.

Rakiplere göndermeler

Yönetici, röportaj boyunca Samsung ve Sony’ye göndermeler de bulundu. Lau “Şu an pazarda bulunan premium eserlerle ses ve manzara kalitesiyle karşılaştırma yapmak istiyoruz…” sözlerini kullanırken manzara kalitesi kıyaslaması konusunda LG’den hiç bahsetmedi. Bunun sebebi ise OnePlus TV’nin QLED panelleri kullanacak olması olabilir. LG’nin yüksek kaliteli OLED TV’leri, TV manzara kalitesine gelindiğinde dorukta bulunuyor lakin maliyeti de başka QLED rakiplerine kıyasla epeyce fazla.

Lau, son vakitlerde ortaya çıkan dedikoduları da onayladı ve OnePlus TV’nin özel bir kullanıcı arayüzü kullanacağını söyledi. Lau; şirketin, işletim sistemini de derinlemesine optimize ettiğini vurguladı. OnePlus TV’nin kullanıcı arayüzü için Android TV üzerinde oynamalar mı yaptığı yoksa işletim sisteminin farklı bir versiyonunu mu kullandığı konusu şimdi net değil.

OnePlus TV ile OnePlus akıllı telefonların uyumu

Lau, Google’ın Android TV Remote Control uygulamasına nazaran daha akıcı ve daha kusursuz bir tecrübe için OnePlus TV’nin, şirketin akıllı telefonlarıyla entegre olacağını söyledi. Lau’nun bahsettiği bir öbür özellik ise kullanıcıların telefonları vasıtasıyla TV’ye metin girişi ekleyebileceği oldu ki bu daha evvel farklı Android TV platformlarında da görülmüştü.

OnePlus’ın TV ile akıllı ekran platformuna evrilme emeli olduğunu söyleyen Lau, “Diğerleri üzere klâsik TV yapmak ilgimi çekmiyor” dedi. Şirketin TV’siyle ilgili çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgi de ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Başa dön tuşu