Twitter beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Bu özellik, tüm Twitter kullanıcıları için yayınlanmadan evvel birinci olarak muhakkak ülkelerdeki Twitter Blue abonelerine sunulacak. Çok beklenen düzenleme özelliği, kullanıcıların 30 dakika içinde geri dönüp tweetlerini düzenlemelerine imkan tanıyacak. Bununla birlikte Twitter, kullanıcılarına bu mühlet içinde sadece beş düzenleme yapabileceklerini de bildirdi.

TechCrunch tarafından yayınlanan bir rapora nazaran Twitter, yeni düzenleme seçeneğinin kullanıcıların tweetlerini yarım saatlik bir mühlet içinde sırf beş defa düzenlemelerine müsaade vereceğini doğruladı. Bu mühlet zarfında kullanıcılar yazım yanılgılarını düzeltebilecek, medya evrakları yükleyebilecek ve etiketleri düzenleyebilecek.

Twitter beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Ayrıca rapora nazaran, düzenleme özelliği birinci olarak Yeni Zelanda’daki Twitter Blue Abonelerine sunulacak. Twitter’ın bu yeni bilhassa kullanıcı davranışlarını gözlemlediği de tabir edilen noktalar ortasında.

Ayrıca, bu özelliğin Kanada, Avustralya ve ABD’deki Twitter Blue kullanıcıları için yayınlayacağı bildirildi. Düzenleme özelliğinin siyasi yanlış bilgi yaymak ya da kripto dolandırıcılığı yapmak için kullanılabileceğine dair tasalar de kelam konusu. Bununla birlikte, özellik daha geniş bir kullanıcı tabanına sunulduğunda, kullanıcı davranışları incelenebilecek.

Sosyal medya platformu geçen hafta düzenleme seçeneğiyle ilgili detayları açıkladı. Böylelikle şirket, düzenlenen bir tweet’in değiştirildiğini belirtmek için bir simge, etiket ve vakit damgası ile işaretleneceğini doğruladı. Ayrıyeten, kullanıcılar yepyeni gönderiyle birlikte tweet’in düzenleme geçmişini de denetim edebilecekler. Bununla birlikte Twitter, geri alma özelliğinin, kullanıcıların gönder düğmesine bastıktan sonraki otuz saniye içinde bir tweet’i iptal etmelerine imkan tanıyacağını da belirtti.

Söz konusu özellik yakında Twitter Blue aboneliği için aylık 4.99 dolar ödeyen kullanıcılara sunulacak. Bir blog yazısında şirket, muhtemel sıkıntıları süratli bir formda çözme umuduyla düzenleme seçeneğini bilhassa küçük bir kullanıcı kümesiyle test ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu