Twitter Blue İçin ‘Yıllık Abonelik’ Seçeneği Geldi

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, Elon Musk idaresine geçtikten sonra en çok da Twitter Blue hizmeti ile gündemde kaldı. Twitter Blue, kullanıcıların parayla mavi tık almasını sağlıyordu ki bu durum, haftalarca gündemde kaldı. Üstelik buna paralel olarak Twitter Blue aboneliklerine defalarca zam yapıldı.

Şimdiyse Twitter Blue ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Twitter Blue için yıllık abonelik seçeneği sunulmaya başladı. Üstelik kullanıcılar, yıllık abonelik açtıklarında bu hizmeti daha ucuza mal edecekler. 

Yıllık abonelik, ayda 1 dolar ucuza geliyor

Twitter’ın resmi dayanak sayfasında paylaşılan datalara baktığımızda, Twitter Blue aboneliğinin web sürüm için aylık 8 dolar olduğunu görüyoruz. Bu da bir yıl boyunca Twitter Blue abonesi olan kullanıcının toplamda 96 dolar ödeme yapacağı manasına geliyor. Yıllık paket alınması durumunda ödenecek fiyat ise 84 dolar. Aylık maliyet, yıllık paket alınması durumunda 1 dolar düşecek ve 7 dolar olacak.

iOS için yıllık paket sunulmadı (şimdilik)

Aynı dayanak sayfası, yıllık paket imkanının yalnızca web sürüme özel olduğunu gözler önüne seriyor. iOS için Twitter Blue satın alan kullanıcılar hala aylık 11 dolar ödeme yapmaya devam edecek. 

Bu durumda Twitter Blue Türkiye fiyatları iddiası nasıl olur?

App Store’daki datalara baktığımızda Twitter Blue aboneliği için Türkiye fiyatının aylık 249,99 TL olduğunu görüyoruz. Bu data, fiyatı 11 dolar olan aylık abonelik için geçerli. Şayet oranlar bu biçimde kalacak olursa, Twitter Blue’nun yıllık abonelik fiyatı iOS ekosistemi için 115 dolar olacaktır. Bu da iOS kullanıcıları için Twitter Blue’nın yıllık 3.000 TL yerine 2.612 TL olacağı manasına geliyor. Google ekosistemi içinse bir iddiada bulunamıyoruz. Zira Google Play Store’da Twitter Blue ile ilgili rastgele bir ibare yok.

Başa dön tuşu