Twitter Blue Tüm Dünyada Kullanılabilir Oldu!

Twitter’ın bazı avantajlar sağlayan Twitter Blue abonelik paketi tüm dünyada kullanıma sunuldu. Ancak Twitter Blue abonesi olan kullanıcılar, abonelik paketinin vadettiği tüm özelliklerden faydalanamıyorlar.

Twitter’ın aylardır gündemde olan Twitter Blue aboneliği ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Elon Musk, Twitter Blue‘nun tüm dünyada kullanıma sunulduğunu açıkladı. Artık dileyen herkes Twitter Blue abonesi olabilecek. Ancak bu abonelik paketi ile ilgili her şey hala oturmuş durumda değil. Gelin hep birlikte detaylara bakalım.

Diğer her şeyi bir kenara bıraktığımızda, Twitter Blue aboneliğinin vadettiği tüm özellikleri henüz sunamadığını görüyoruz. Öyle ki Twitter Blue abonesi olmaya karar verirseniz, şimdilik sadece doğrulama rozeti, tweet düzenleme ve 1080p video yükleme özelliklerinden faydalanabileceksiniz. Uzun videolar yükleyebilme, anasayfa reklamlarının yarı yarıya düşürülmesi ve sonuçlar sayfasında en üstte görünme özellikleri ise gelecekte kullanıma sunulacak.

iOS ve web sürümde kullanılabiliyor

Twitter Blue

Aslına bakacak olursak Twitter Blue, bundan kısa bir süre önce Türkiye’de de kullanıma sunulmuştu. Yaptığımız kontrollerde, Android üzerinden Twitter Blue abonesi olmaya çalıştığımızda, özelliğin henüz aktif olmadığını görüyoruz. Ancak iOS ve web sürüm üzerinden Twitter Blue aboneliği satın alınabiliyor

Gri rozetler için başvuru alınmaya da başladı

Twitter Blue

Twitter Blue, 3 renkli bir doğrulama rozeti sistemine sahip olacak. Bu bağlamda; mavi rozet yine bireysel kullanıcılar için, sarı rozet ise şirketler için kullanılabilir olacak. Hükümet yetkilileri ile devlet daireleri gibi kurum ve kuruluşlar ise gri renkli doğrulama rozeti kullanacaklar. Twitter’ın açıklamasında, gri doğrulama rozetleri için de başvuruların başladığı ifade edildi. Yetkililer, ilgili hesap için Twitter Blue aboneliği satın aldıktan sonra Twitter’ın yönergelerini uygulayarak, gri doğrulama rozetleri alabilecekler.

Twitter Blue hangi avantajları sunuyor?

Twitter Blue, Yeni Özellikleriyle Tekrar Yayınlandı (Apple Kullanıcıları Daha Fazla Para Ödeyecek)

Twitter Blue Türkiye fiyatları ne kadar?

Twitter Blue, Kamera Şakası Gibi Fiyatıyla Artık Türkiye’de: İşte Tepkiler

Başa dön tuşu