Telegram’ın yeni özelliğini görene kadar bekleyin! WhatsApp’a tövbe edeceksiniz!

WhatsApp artık yalnızca en çok kullanılan anlık irtibat servisi değil. Geçtiğimiz yılın sonlarına gerçek Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya nazaran aylık etkin kullanıcı sayısı 4 milyar şahsa yaklaşan WhatsApp bu sayede dünyanın en çok kullanıcıya sahip toplumsal medya platformu unvanını da ele geçirdi.

Ancak şirketin en değerli rakibi olan Telegram ile olan amansız rekabetinin sona erdiğini söylemek de çok mümkün değil. Hakikaten Telegram tarafından duyurulan yeni özelliklerin birçoğunu yakın vakitte WhatsApp için de görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran artık Telegram kullanıcıları 2 farklı profil fotoğrafı seçebilecekler. Bu durumun sebebi ise büsbütün zımnilik ayarlarıyla alakalı. O denli ki artık kullanıcılar, profil fotoğraflarından birini herkesin görebileceği genel fotoğraf olarak başkasını ise sırf belirlenen bireyler tarafından görülebilecek özel fotoğraf olarak seçebilecekler.

Telegram’ın yeni özelliğini görene kadar bekleyin! WhatsApp’a tövbe edeceksiniz!

Telegram tarafından duyurulan bir başka yeni özellik ise fotoğraf ve görüntü paylaşımlarıyla alakalı. Bu yeni özelliğe nazaran Telegram kullanıcıları artık bir görsel paylaşımı yaparken, bu gönderiyi Gizli Medya olarak gönderebilecek. Kapalı Medya olarak seçilen görsel, karşı tarafa buğulanmış biçimde gönderilecek. Bu sayede alıcı, birdenbire karşısına çıkarak oburlarının da görmesine sebep olabilecek gönderiler almaktansa, istediği vakit bu görsele tıklayarak olağan halini görebilecek.

Son olarak kümeleri da unutmayan Telegram’ın küme kullanıcıları için de bir yenilik duyurduğunu belirtelim. Bu yeni özelliğe nazaran artık küme kullanıcı sayısı 100’den fazla olan kümelerde yöneticiler Üyeleri Gizle özelliğini devreye alarak küme kullanıcılarının birbirlerini görmelerini engelleyebilecekler.

Başa dön tuşu