Twitter Clubhouse için düğmeye bastı!

Twitter tanınan toplumsal ses uygulaması Clubhouse için bir rakip bir uygulama oluşturuyordu. Lakin görünüşe nazaran, Twitter rakip uygulama üretip tutundurmak yerine Clubhouse’u satın alacak. Bloomberg’ün haberine nazaran Twitter, Clubhouse’u 4 milyar dolara satın almak için çalışmalara başlamış.

Clubhouse geçen yılın sonuna hakikat yayın hayatına başladı bir anda sükse yaptı. Ünlüler ve CEO’ların da durağı olan uygulama iOS’te yalnızca davetiye yolu ile çalışması ile merak duygusu uyandıran uygulama, yakında Android platformuna da göz kırpacak ve herkesin kullanımına sunulacak.

Clubhouse’un sükse yapmasından sonra yalnızca Twitter değil Facebook, Discord, LinkedIn ve Slack üzere uygulamalar da buna emsal bir tahlil üretme arayışına girmişti. Hoş olan her şeyi kopyalayıp kendi çatısı altına almak isteyen dev firmalar, Clubhouse’u yakında bitirecek üzere görünüyor.

Clubhouse’un rekabet ettiği pazar epeyce büyük. Bu yüzden firmayı hazır teklif varken satmak mantıklı bir seçim olabilir. Lakin 4 milyar dolar üzere standart bir sayı kabul edilmeyecektir. Potansiyeli olan bir uygulamanın 10-15 milyar dolar civarında satılması gerekiyor.

Twitter’ın Space özelliğini geliştirmek yerine Clubhouse’a para yığarak alması ve oradaki müşterileri de kendi bünyesine çekmesi de firma için daha uygun tahlil olacak. Anlayacağınız bu satın almada istenilen fiyat verilirse her iki firma da karlı çıkacak.

Başa dön tuşu