Twitter Elon Musk’a satılacak mı? İşler karıştı!

Dünyanın en değerli toplumsal medya platformlarından biri olan ve bunu seçim, savaş, enflasyon, global iklim değişikliği üzere çabucak her fırsatta tekrar tekrar kanıtlayan Twitter, neredeyse Nisan ayından bu yana farklı bir halde gündeme geliyor. Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk’ın birinci olarak şirketin %9,2’lik payını satın almasıyla başlayan ve ardından tamamına talip olmasıyla devam eden süreç, her iki tarafında birbirini suçlaması sonucu mahkeme koridorlarına taşınmıştı.

Twitter’ın Elon Musk’ı şirketi mağdur ettiği, kendisine ekonomik çıkar sağladığı gerekçesiyle dava ettiğini, tüm bu nedenlerle de verdiği kelamları tutarak platform için anlaşılan bedeli ödemesini talep ettiğini hatırlatalım.

Twitter Elon Musk’a satılacak mı? İşler karıştı!

Elon Musk ise, Twitter idaresinin kendisine istediği bilgiler vermemekle ve bot hesap sayısı konusunda dürüst olmamakla suçlamıştı. İşte Ekim ayında görülecek olan davada mahkeme her iki tarafın da bu taleplerini tekrar dinleyerek bir karara varacak.

Öte yandan dün Twitter merkezinde gerçekleşen ve neredeyse 10 dakika süren hissedarlar toplantısı ise başka bir gündem hususu oldu. Buna nazaran Twitter’ın hissedarları bir ortaya gelerek platformun Elon Musk’a satılıp satılmaması konusunu görüştüler ve kısa süren bu görüşmenin akabinde yapılan oylamada Twitter’ın Elon Musk’a satılması kararına onay verdiler. Yani anlayacağınız artık top büsbütün mahkemede.

Başa dön tuşu