Twitter’da kullanıcı sayısı artmasına rağmen ekonomik büyüme meydana gelmedi

En tanınan toplumsal medya şirketlerinden birisi olan Twitter, 22 Temmuz’da 2022’nin ikinci çeyreğine ait sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar ise birtakım noktalarda şirketi memnun etse, bilhassa ekonomik açıdan yetkilileri memnun etmedi. Meydana gelen durumun nedenini araştıran Twitter, sorumlu olarak herkesin kestirim ettiği üzere Elon Musk’a gözleri çevrildi.

Kullanıcı sayısı arttı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya devlerinden olan Twitter’ın açıkladığı sayılara nazaran şirket, geçen yılın birebir devrine nazaran ekonomik olarak bir ölçü düşüş yaşadı. Platformun gelirleri, geçtiğimiz yıl 1,20 milyar dolarken bu yıl 1,18 milyar dolara düştü. Yaşanan düşüş şirket için büyük bir kayıp olmasa da Twitter, artan etkileşim kelam konusu olduğunda büyük bir artış yaşanması gerektiğini düşünüyor.

Elon Musk suçlandı

Son üç ayda, Para Kazandırılabilir Günlük Etkin Kullanıcılar (mDAU) 39,6 milyondan 41,5 milyona yükselirken, global erişim Nisan’daki 189,4 milyondan bugün 196,3 milyona sıçradı. Şirket, bu net artışın gelirlere yansımamasını Elon Musk’a bağlıyor.

Şirket yetkililerine nazaran Elon Musk ile yaşanan satın alma süreci ile platformun marka pahası ve Twitter iktisadı ağır darbe yedi. Şirket, bu durumun gerisine sığınarak Musk’ı dava etti. Gelen bilgilere nazaran şirketin bu davada eli güçlü. O denli ki Musk’ın Twitter hakkında yazdıkları da kanıt olarak kullanılıyor.

Başa dön tuşu