Twitter Fleets özelliğini kaldıracağını duyurdu!

En tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, Fleets özelliğini kaldırıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında kullanıma sunulan Fleets özelliği, Instagram ve Facebook platformlarındaki ‘hikâyeler’ özelliğine benziyordu. Bugün şirket, Fleets’i, 3 Ağustos‘ta kaldıracağını duyurdu.

Sosyal medya platformlarında tutan bir özelliğin öteki platformlara sıçraması yeni bir şey değil. Öyküler özelliği Snapchat ile başlamıştı. Instagram ve Facebook üzere platformlara sıçradıktan sonra Twitter’de benzeri bir kıssa özelliği getirmişti. Lakin Twitter, bu özelliği platformundan kaldırmaya hazırlanıyor.

Twitter Fleets özelliği 3 Ağustos’ta kaldırılacak

Twitter, yazıya odaklı bir platform olduğu için öykü gibisi özellik Fleets pek tercih edilmedi. Özelliğin kaldırılmasıyla ilgili resmi açıklamasında Twitter: “3 Ağustos’ta Fleets’i kaldırıyoruz; kimi yeni şeyler üzerinde çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

Twitter Eser Lider Yardımcısı Ilya Brown, “Fleets’lerin, daha fazla insanın Twitter’daki sohbete katılma konusunda kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacağını umduk. Fakat Fleets’i herkese tanıttığımızdan beri, Fleets ile sohbete katılan yeni insan sayısında umduğumuz üzere bir artış görmedik.” açıklamasını yaptı.

Twitter, geçtiğimiz devirde Clubhouse gibisi bir özellik olarak Spaces uygulamasını da sundu. Bu özellik de Fleets ile emsal bir bahtı paylaşacak mı bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu