Twitter fotoğraflar için yeni özelliğini kullanıma sundu! Instagram kara kara düşünüyor!

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılardan gelen istekler üzerine geliştirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde “Clubhouse” uygulamasına gösterilen ilgiyi farkeden platform, “Space” ismini verdiği alternatif uygulamayı kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. 600 takipçiden fazla takipçiye sahip kullanıcıların kullanabildiği uygulama beğeni kazanmıştı.

Artık paylaştığınız görsellerin tamamı gözükecek

Kullanıcı geri dönüşlerini önemseyen geliştiriciler, bu seferde vakit akışında yaşanılan görüntülenme ve maskeleme problemine tahlil getirdiler. Şirketin dayanak hesabından paylaşılan tweette ,Android ve iOS uygulamalarında yaygın en uzunluk oranları için tek görsele sahip gönderinin kırpılmamış halinin gösterileceği açıklandı. Daha evvel paylaştılan görsellerde algoritmanın yardımıyla maskeleme süreci yapan Twitter; kullanıcılarının takipçilerini göstermek istediği ayrıntıları sunamayabiliyordu.

Özellikle reklam ve pazarlama alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin eserlerini yahut hizmetlerini yansıtırken sorun yaşadığı mevzu, uygulamalara gelen güncelleme ile çözülmüş oldu. Paylaşılan güncelleme sonrasında, kullanıcılar tek bir görsele sahip tweetini paylaşmadan evvel vakit akışında nasıl görüleceğini bilecek. Google Play ve App Store üzerinde Twitter’ı güncelleyen kullanıcılar bu gelişmeden faydalanabiliyor.

Geçtiğimiz hafta 4K görsellerin paylaşımına müsaade vermişti

Yüksek kaliteye sahip görselleri yahut fotoğrafları paylaşmak toplumsal medya sunucularında değerli bir alan kaybına yol açabiliyor. Düzgün sıkıştırma biçimleri ve önizleme optimizasyonlarıyla bu sorunu çözebilen toplumsal medya platformlarına bir yenisi eklendi. Geçtiğimiz hafta paylaştığı gönderi ile taşınabilir ve masaüstünde tüm kullanıcılara 4K görsel ekleme imkanı sunan Twitter, bu özelliği data kullanımı ayarlarında yapılacak değişikle faal edilebileceğini belirtmişti.

Başa dön tuşu