WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini sundu!

WhatsApp son vakitlerde güncelleme üstüne güncelleme sunuyor. Farklı özellikerle kullanıcılara yenilikler tanıyan şirket artık yeni bir beta sürümü le güncellenmiş saklılık özellikleri getiriyor.

Yeni bir genel beta sürümüyle birlikte gelen yenilikler ortasında, kullanıcıların profil fotoğraflarını, uygulamaya en son ne vakit girdiklerini ve hakkında kısmını kimlerin görebileceklerini seçebilmelerini sağlayacak için yeni özellikler eklenecek.

WhatsApp yeni saklılık özelliklerini duyurdu!

WhatsApp’ın 2.21.230.15 sürümü artık kullanıma sunuluyor. Fakat beta sürüm yalnızca, belli beta test kullanıcıları için yeni “Harici Kişilerim” özelliğini getirecek. Bununla birlikte, “Herkes”, “Kişilerim” yahut “Kimse” seçenekleri tıpkı formda korunacak. Buna ek olarak artık kullanıcılar profil fotoğraflarını, son görülmelerini yahut hakkında bilgilerini görmesini istemedikleri bireyleri direkt olarak seçebilecekler. Bu da kullanıcıya belli bireylere olan yaklaşımını dilediği üzere yönetme özelliği verecek.

Eğer hala WhatsApp’ın yeni olmayan bir sürümünü kullanıyorsanız kelam konusu özellikleri görmemeniz mümkün. Bu nedenle uygulamanın en şimdiki sürümünü kullanmanız öneriliyor. Kullanıcılar diledikleri şahsa yönelik olarak zımnilik ayarları yapabilecek fakat şunu hatırlatmakta fayda var. Bilgilerinizi gizlediğiniz kişinin bilgilerini siz de birebir biçimde göremeyeceksiniz. Yeni beta sürümüyle ayrıyeten çoklu aygıt takviyesi programından çıkma hakkı da kaldırılıyor. Yani WhatsApp’ın çoklu aygıt beta programına geçiş yaptıysanız özellikten çıkış yapmanız mümkün olmayacak. Tüm bu özelliklerden yararlanmak için uygulamayı güncellemeyi unutmayın.

Başa dön tuşu