Twitter Hikaye özelliği Fleets Türkiye’de

Sosyal medya platformu Twitter geçtiğimiz günlerde bir duyuru yapmış ve öteki platformlarda uzun vakittir kullanılan Kıssa özelliğinin geleceğinin muştusunu vermişti. Fleets ismi verilen bu özellik Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Twitter Öykü özelliği Fleets Türkiye’de kullanıma sunuldu

Benzer platformlardaki üzere kullanılan Hikaye özelliği Twitter’in taşınabilir uygulamasında üst kısmında görülüyor. Öteki kullanıcıların Kıssaların göründüğü bu kısımdaki paylaşılan içerikler 24 saat sonra siliniyor.

Kullanıcılar Kıssa olarak yazı, fotoğraf, görüntü ve paylaşımlarını koyabiliyor. Bu sayede epeyce renkli bir hale gelen Twitter’in bu yeni özelliği Türkiye’de de süratli bir biçimde kullanılmaya başlandı. Birçok kullanıcının beğendiği bu özelliğin Instagram, LinkedIn, Facebook ve gibisi platformlarda da bulunduğunu belirtelim.

Twitter’da Fleets yani Öyküler nasıl kullanılıyor?

Mobil uygulamada ana sayfada üst kısımda Kıssaların göründüğü kısımda en solda kamera işaretine basarak bu özelliği kullanmaya başlıyorsunuz. Buraya bastığınızda karşınıza Metin, Galeri, Yakala ve Görüntü olmak üzere 4 farklı seçenek çıkıyor. Metin’de yazılı içerik paylaşılırken, Galeri’de ise telefonunuzdaki fotoğraf ve görüntüleri paylaşabiliyorsunuz. Yakala’da Twitter kamerası ile fotoğraf ve görüntü çekerken, Görüntü modunda ise tekrar Twitter kamerası ile Görüntü kayıt edebiliyorsunuz. Video modunda en fazla 30 saniye görüntü kayıt edebileceğinizi belirtelim. Benzeri durum Galeri’den paylaştığınız görüntüler için de geçerli. Yani Twitter Fleets menüsünde en fazla 30 saniyelik görüntüler paylaşabiliyorsunuz.

Twitter’in bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu